Tävlingar VT18
Här hittar ni inbjudningar och PM till vårterminens tävlingar. 

JANUARI
20: Seriesim Div 3B omg 3, Burlöv (uttagna) 
27-28: Ungdoms-GP 2, Löddeköpinge (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM
27-28: Svenskt Grand Prix, Malmö Hyllie (kvalade) - inbjudan | PM

FEBRUARI
3-4: Dronksim, Staffanstorp (SIM1/SIM2/3) - inbjudan | PM
3-4: Arena Sprint Meet, Burlöv (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM

MARS
3-4: Finn & Fiffi Arena Cup, Lomma (SIM1/SIM2/3/UNG1) - inbjudan | PM
3-4: S71 Cup, Hässleholm (MG/UNG2) - inbjudan | PM
10-11: Ungdoms-GP 3, Malmö Hyllie (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM
24-25: Öresund Meeting, Helsingborg (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM

APRIL
2: Vellinge Easter Race (V.E.R.), Vellinge (SIM1/SIM2/3/UNG1) - inbjudan | PM
5-8: Swim Open, Stockholm (kvalade) - inbjudan | PM
21-22: Sportringen Swim Meet, Burlöv (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM
21 eller 22: Seriesim Div 3B omg 4, Lomma (uttagna) - PM
28-29: Ystad Grand Prix, Ystad (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM

MAJ
1: Seriesim kval till Div 2, TBD (uttagna) - PM
5-6: Vårsimiaden Distriktfinal, Vellinge (SIM1/SIM2/3/UNG1) - inbjudan | PM
19: Vårsimiaden Regionsfinal, Lund (kvalade) - inbjudan | PM

JUNI
2-3: DM/JDM, Simrishamn (kvalade) - inbjudan | PM
9-10: Citadellsim, Landskrona (MG/UNG2/UNG1/SIM2/3) - inbjudan | PM
15-17: Färsingadoppet, Sjöbo (SIM1/2/3/UNG1* avslutningstävling) - inbjudan | PM
27 jun - 1 jul: SUM SIM, Malmö Lindängen (kvalade) - inbjudan | PM

JULI
6-8: Bockstensdoppet, Varberg (MG/UNG2* avslutningstävling) - inbjudan | PM
4-8: SM/JSM, Landskrona (kvalade) - inbjudan | PM
Tävlingar HT17 - inbjudningar & PM
Här hittar ni inbjudningar och PM till höstterminens tävlingar. 

9 sep: Seriesim Div 3B omg 1, Malmö (uttagna) - PM

22-24 sep: YSS Sparbanken Skåne Cup, Ystad (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM

23-24 sep: Upp till 13, Höganäs (SIM1/SIM2/SIM3) - inbjudan | PM

7-8 okt: Lödde Cup, Löddeköpinge (samtliga grupper) - inbjudan | PM

14-15 okt: JDM/DM, Ängelholm (kvalade) - inbjudan | PM

21-22 okt: UGP1, Hässleholm (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM

1-5 nov: JSM/SM, Jönköping (kvalade) - inbjudan | PM

11-12 nov: Sum Sim Region (MG/UNG2) - inbjudan | PM

11-12 nov: Vikingadoppet, Furulund (SIM1/SIM2/SIM3/UNG1) - inbjudan | PM

17 nov: Yellow Race omg 3, Arlöv (samtliga grupper) - inbjudan

25 nov: Seriesim Div 3B omg 2, Höganäs (uttagna) - PM

2-3 dec: Höstsimiaden, Lund (SIM1/SIM2/SIM3) - inbjudan |
PM

9-10 dec: Sum Sim Riks, Eskilstuna (kvalade) - inbjudan | PM

9-10 dec: Sim á Lund, Lund (MG/UNG2/UNG1) - inbjudan | PM

9 dec: Adventsdoppet, Sjöbo (SIM1/SIM2/SIM3/UNG1) - inbjudan | PM

 
Våra samarbets partners