Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  06 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  19:43   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.46  1:03.31  1:36.37    2:08.28   
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub    30.68  1:03.57  1:37.10    2:08.28   
Emilia Rönningdal  2002  S71    29.75  1:02.97  1:36.50    2:08.81   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    29.98  1:03.03  1:36.88    2:09.31   
Olivia Ülger  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.57  1:03.53  1:37.00    2:10.14   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    30.57  1:03.86  1:37.54    2:10.76   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    31.30  1:05.37  1:39.64    2:12.16   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.55  1:03.69  1:37.93    2:12.19  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    30.21  1:03.44  1:38.19    2:12.30   
10  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    30.97  1:04.59  1:38.76    2:13.26   
11  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.52  1:05.30  1:39.55    2:13.63   
12  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.31  1:05.81  1:40.74    2:14.24   
13  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.39  1:05.57  1:40.20    2:14.63   
14  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.86  1:06.39  1:41.46    2:15.29   
15  Moa Karlsson  2002  S71    31.89  1:06.26  1:40.96    2:15.32   
16  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    30.84  1:05.64  1:41.36    2:15.65   
17  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    31.46  1:06.03  1:41.61    2:16.42   
18  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    31.21  1:06.20  1:42.11    2:17.18   
19  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.86  1:06.17  1:41.87    2:17.35   
20  Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    32.32  1:06.45  1:42.23    2:17.85   
21  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    32.29  1:06.73  1:43.11    2:18.29   
22  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    31.25  1:05.87  1:42.61    2:19.42   
23  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    32.55  1:07.79  1:44.12    2:19.99   
24  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.01  1:10.36  1:48.47    2:26.07   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    26.82  56.63  1:27.29    1:57.57   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    27.62  58.08  1:29.14    1:59.59   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    28.30  58.81  1:30.08    2:01.73   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.27  1:00.73  1:31.31    2:01.96   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    27.44  58.20  1:30.50    2:02.70   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.90  59.79  1:31.59    2:03.17   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.13  59.78  1:32.10    2:03.24   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.42  59.86  1:32.10    2:03.74   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.21  1:01.12  1:33.41    2:05.06   
10  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.38  1:01.01  1:33.17    2:05.11   
11  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.11  59.82  1:32.50    2:06.23   
12  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    29.23  1:01.44  1:34.62    2:06.35   
13  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.95  59.93  1:32.38    2:06.40   
14  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    29.09  1:01.38  1:34.98    2:07.97   
15  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    28.93  1:02.13  1:36.24    2:09.28   
16  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    29.20  1:02.21  1:35.95    2:09.42   
17  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.54  1:03.81  1:37.75    2:10.57   
18  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.65  1:03.76  1:37.96    2:11.85   
19  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    31.54  1:06.92  1:43.97    2:18.72   
20  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    32.36  1:07.55  1:44.27    2:19.08   
21  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.31  1:07.48  1:44.42    2:19.12   
22  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    31.27  1:07.05  1:44.28    2:19.89   
23  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.63  1:07.28  1:44.77    2:21.11   
24  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    31.98  1:07.90  1:45.48    2:21.46   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            34.03   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.57   
Emilia Rönningdal  2002  S71            34.58   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.59   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            34.74   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            35.46   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            35.67   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            35.72   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.77   
10  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            35.89   
11  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            35.91   
12  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.21   
13  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            36.26   
14  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            36.43   
15  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.57   
16  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            36.58   
17  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            36.68   
18  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.96   
19  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            37.66   
20  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            37.71   
21  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            38.15   
22  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.17   
23  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.30   
24  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            39.17   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap            30.10   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            30.12   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            30.24   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            30.31   
Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap            30.51   
Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap            31.51   
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap            31.54   
Erik Boos  1999  Simklubben Triton            31.77   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            32.06   
10  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            32.34   
11  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            32.77   
12  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            33.08   
13  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            33.17   
14  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            33.26   
15  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.70   
16  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.41   
17  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.44   
18  Noah Malmgren  2004  S71            35.12   
19  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            35.35   
20  Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            35.54   
21  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            35.57   
22  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap            36.92   
23  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            37.69   
24  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            38.11   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.90        1:07.39   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.16        1:08.33   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    33.48        1:09.34   
Emma Anne Ljungstrøm  1999  Holbæk Svømme Klub    33.90        1:09.37   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.82        1:09.42   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.42        1:10.11   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    34.57        1:10.46   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    34.77        1:10.47   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.16        1:10.81   
10  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.67        1:11.06   
10  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.71        1:11.06   
12  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    34.92        1:11.24   
13  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.88        1:11.55   
14  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap    35.31        1:12.36   
15  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    35.11        1:12.45   
16  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.07        1:12.49   
17  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    35.07        1:13.22   
18  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.88        1:13.62   
19  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.64        1:13.69   
20  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    35.57        1:13.92   
21  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.80        1:14.07   
22  Dina Larsson  2004  Täby Sim    35.88        1:14.96   
23  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    36.22        1:15.93   
24  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.25        1:16.95   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb    28.57        58.02   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    30.22        1:02.22   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.67        1:02.48   
Jakob Schmidt  1999  Holbæk Svømme Klub    30.65        1:02.63   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    30.52        1:02.66   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.83        1:02.83   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    30.70        1:03.27   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    31.13        1:04.04   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    31.41        1:04.36   
10  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    31.13        1:04.80   
11  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    31.73        1:04.89   
12  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    32.25        1:05.27   
13  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    31.85        1:06.11   
14  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.43        1:06.40   
15  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.76        1:07.70   
16  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    32.75        1:08.67   
17  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.01        1:08.72   
18  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.46        1:09.00   
19  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.03        1:09.82   
20  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    34.63        1:10.32   
21  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.16        1:13.64   
22  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.36        1:13.80   
23  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.50        1:14.69   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            26.07   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            27.61   
Emilia Rönningdal  2002  S71            27.89   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim            27.92   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.15   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            28.18   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            28.32   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            28.35   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            28.46   
10  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            28.52   
11  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            28.57   
12  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            28.63   
13  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            28.69   
14  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            28.71   
15  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            28.89   
16  Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            28.95   
17  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            29.02   
17  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            29.02   
19  Tove Pettersson  2004  Täby Sim            29.19   
20  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            29.20   
21  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            29.35   
22  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            29.53   
23  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            29.62   
24  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap            30.36   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            24.35   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            24.46   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            24.98   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            25.00   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            25.20   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            25.23   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            25.33   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            25.44   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap            25.49   
10  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            25.93   
11  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            25.99   
12  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            26.23   
13  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            26.25   
14  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            26.38   
15  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            26.48   
16  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            26.54   
17  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            27.36   
18  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            27.75   
19  Noah Malmgren  2004  S71            28.09   
20  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            28.52   
21  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            28.79   
22  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap            29.01   
23  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            29.03   
24  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            29.91   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.10        1:05.84   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.05        1:06.23   
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub    31.44        1:06.39   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    31.37        1:06.88   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.10        1:07.13   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.26        1:07.24   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    31.98        1:07.49   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    30.73        1:07.69   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.87        1:08.91   
10  Jennifer Nyblom  2003  Täby Sim    31.43        1:09.02   
11  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.55        1:09.26   
12  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    31.72        1:09.63   
13  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    31.95        1:09.84   
14  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.76        1:10.15   
15  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    32.24        1:10.19   
16  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    32.67        1:11.03   
17  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.38        1:11.24   
18  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.42        1:12.09   
19  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.88        1:13.00   
20  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    33.40        1:13.06   
21  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.64        1:13.17   
22  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    34.60        1:14.13   
23  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.76        1:14.77   
24  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    33.60        1:15.57   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    26.53        57.30   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    27.25        57.96   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    27.61        58.22   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    27.24        59.16   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.25        1:00.05   
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.97        1:00.07   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.21        1:00.52   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    28.08        1:00.60   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    27.86        1:00.85   
10  Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    27.86        1:01.12   
11  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    29.22        1:01.66   
12  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.19        1:02.79   
13  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.24        1:03.33   
14  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.92        1:04.13   
15  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.94        1:04.37   
16  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.26        1:04.38   
17  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    30.64        1:04.39   
18  Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    31.05        1:06.08   
19  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    31.70        1:09.06   
20  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.09        1:10.83   
21  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    33.50        1:10.94   
22  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.18        1:11.38   
23  Noah Malmgren  2004  S71    32.50        1:11.92   
24  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.55        1:15.50   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    32.73  1:12.03  1:50.79    2:26.32   
Emilia Rönningdal  2002  S71    31.65  1:09.83  1:52.24    2:26.35   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.49  1:11.80  1:53.33    2:28.11   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    33.36  1:13.11  1:56.82    2:30.71   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    33.07  1:12.93  1:57.64    2:30.77   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    32.60  1:14.55  1:57.52    2:30.90   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    31.59  1:11.75  1:54.60    2:31.82   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    32.64  1:14.54  2:00.25    2:32.37   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub    34.36  1:17.83  1:58.60    2:33.36   
10  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    32.46  1:11.66  1:56.85    2:33.47   
11  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.79  1:13.86  1:59.23    2:33.48   
12  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.92  1:14.60  1:58.73    2:33.99   
13  Jennifer Nyblom  2003  Täby Sim    31.44  1:10.96  1:56.44    2:34.31   
14  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    32.94  1:13.75  2:00.44    2:34.69   
15  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.28  1:13.38  2:00.15    2:35.52   
16  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.45  1:15.06  2:01.99    2:37.54   
17  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    33.72  1:13.82  2:02.59    2:37.80   
18  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    34.36  1:17.71  2:00.12    2:37.89   
19  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.68  1:16.93  2:01.04    2:39.38   
20  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    33.50  1:14.15  2:01.88    2:39.81   
21  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    34.01  1:17.06  2:05.54    2:41.32   
22  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    34.13  1:15.57  2:05.45    2:41.43   
23  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    35.76  1:17.42  2:07.79    2:43.63   
24  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    33.79  1:18.18  2:08.07    2:48.29   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    27.36  1:00.47  1:38.52    2:10.39   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.61  1:03.17  1:43.47    2:15.26   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    27.54  1:06.43  1:43.57    2:16.96   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.77  1:05.40  1:46.25    2:18.25   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    29.16  1:05.61  1:47.22    2:18.42   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    29.89  1:07.18  1:46.25    2:18.98   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    28.79  1:05.26  1:45.13    2:19.46   
Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    29.88  1:08.19  1:46.49    2:19.87   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.31  1:06.19  1:48.38    2:20.85   
10  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    29.88  1:06.50  1:48.32    2:21.89   
11  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    30.09  1:07.87  1:51.14    2:22.24   
12  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    29.37  1:05.02  1:49.72    2:22.89   
13  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.09  1:10.56  1:51.53    2:25.44   
14  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.14  1:09.63  1:52.13    2:26.27   
15  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    30.94  1:10.88  1:54.58    2:29.59   
16  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.76  1:10.20  1:54.21    2:31.78   
17  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    29.75  1:10.88  1:57.34    2:33.07   
18  Noah Malmgren  2004  S71    32.64  1:13.75  1:57.97    2:35.01   
19  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    32.16  1:12.37  1:58.11    2:36.62   
20  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    34.05  1:14.48  2:02.03    2:39.09   
21  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    35.14  1:16.67  2:03.73    2:39.41   
22  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.93  1:18.37  2:06.04    2:42.02   
23  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.78  1:15.22  2:07.27    2:44.99   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            31.33   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            31.55   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            31.65   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap            31.75   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            32.25   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            32.42   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            32.44   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            32.57   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            32.61   
10  Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.73   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            32.77   
12  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Holbæk Svømme Klub            32.92   
13  Tove Pettersson  2004  Täby Sim            33.22   
14  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            33.23   
15  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            33.24   
16  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            33.42   
17  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            33.53   
18  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            34.17   
19  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            34.86   
20  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            35.16   
21  Clara Ersson  2004  Täby Sim            35.19   
22  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            35.35   
23  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            36.30   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Schmidt  1999  Holbæk Svømme Klub            28.46   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            28.46  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            28.57   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim            28.82   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            28.83   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap            29.20   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            29.88   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            30.10   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            30.18   
10  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap            30.41   
11  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            30.46   
12  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            30.51   
13  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            30.56   
14  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            30.59   
15  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            30.79   
16  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.81   
17  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            31.26   
18  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.62   
19  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.99   
20  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            32.28   
21  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            34.21   
22  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            34.52   
23  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            34.65   
24  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            35.02   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton    27.31        57.15   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    27.85        57.75   
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub    28.56        59.33   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    28.86        59.77   
Emilia Rönningdal  2002  S71    29.00        1:00.33   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    29.54        1:00.74   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.64        1:00.85   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    29.95        1:00.96   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    29.82        1:01.21  13-14 Åldersgrupp Rekord 
10  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    29.88        1:01.40   
11  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    30.13        1:01.52   
12  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    29.72        1:01.57   
13  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    29.71        1:01.64   
14  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.38        1:02.06   
15  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.74        1:02.48   
16  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    30.17        1:02.69   
17  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    30.10        1:02.80   
17  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    30.43        1:02.80   
19  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb    30.95        1:03.19   
20  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.39        1:03.29   
21  Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    30.78        1:03.73   
22  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    30.68        1:03.79   
23  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.84        1:04.17   
23  Tove Pettersson  2004  Täby Sim    31.37        1:04.17   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    25.54        53.39   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    26.19        54.25   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    26.21        54.96   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    26.92        55.61   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    27.07        55.77   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    26.72        55.82   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    26.94        56.19   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    26.78        56.19   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    27.25        56.52   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.06        56.52   
11  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    27.59        56.57   
12  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.19        56.95   
13  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    27.55        57.11   
14  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    27.90        57.39   
15  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    27.26        57.51   
16  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    27.45        58.02   
17  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    28.58        59.10   
18  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    28.80        59.42   
19  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    28.96        59.52   
20  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    30.33        1:02.26   
21  Noah Malmgren  2004  S71    29.43        1:02.61   
22  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    30.03        1:02.76   
23  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.55        1:03.35   
24  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    30.55        1:04.40   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            29.21   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            29.38   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            29.65   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            29.76   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            30.04   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            30.06   
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub            30.14   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub            30.31   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            30.54   
10  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            30.69   
11  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            30.92   
12  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            31.07   
13  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            31.10   
14  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            31.18   
15  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            31.21   
16  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            31.24   
17  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb            31.42   
18  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.46   
19  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            31.53   
20  Tove Pettersson  2004  Täby Sim            31.56   
21  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            31.62   
22  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            31.87   
23  Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap            32.05   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            25.61   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            25.87   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            26.29   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap            26.65   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            26.82   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            26.97   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap            27.22   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim            27.29   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            27.32   
10  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            27.48   
11  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            27.51   
12  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            27.61   
12  Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            27.61   
14  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            27.72   
15  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            29.33   
16  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            29.34   
17  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            29.42   
18  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            30.93   
19  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            31.01   
20  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.61   
20  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            31.61   
22  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.68   
23  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            32.90   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    36.05        1:14.50   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.54        1:14.70   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    35.74        1:16.08   
Emilia Rönningdal  2002  S71    35.92        1:16.52   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    35.79        1:16.59   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    36.72        1:16.94   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    35.60        1:16.99   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.75        1:17.54   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    36.56        1:18.82   
10  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.47        1:18.99   
11  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    37.58        1:19.57   
12  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    37.86        1:19.78   
13  Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.73        1:19.83   
14  Jennifer Nyblom  2003  Täby Sim    37.25        1:19.87   
15  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    37.72        1:19.92   
16  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    37.53        1:21.08   
17  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.02        1:22.07   
18  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.34        1:22.18   
19  Tove Pettersson  2004  Täby Sim    38.46        1:22.42   
20  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    39.29        1:23.36   
21  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    39.76        1:24.69   
22  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    39.35        1:24.70   
23  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    38.85        1:25.17   
24  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    39.83        1:25.28   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    30.49        1:05.86   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    31.47        1:07.26   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap    30.74        1:07.42   
Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.74        1:09.04   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    32.69        1:09.42   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.01        1:10.03   
Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap    32.53        1:10.10   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.31        1:10.47   
Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.98        1:11.66   
10  Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.00        1:12.29   
11  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    33.68        1:13.50   
12  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.77        1:14.28   
13  Simon Seel  2003  Täby Sim    35.10        1:14.92   
14  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.75        1:15.29   
15  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.29        1:15.87   
16  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.98        1:15.96   
17  Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    36.31        1:16.53   
18  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    36.15        1:17.30   
19  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    36.37        1:18.02   
20  Noah Malmgren  2004  S71    37.01        1:19.13   
21  Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    37.62        1:21.25   
22  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    38.15        1:21.71   
23  Hugo Westholm  2004  Täby Sim    38.88        1:22.00   
24  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    39.57        1:23.55   
                     
 
Gren 50, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            1:06.56   
                     
 
Gren 51, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            2:23.62   
                     
 
Gren 52, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            1:31.31   
                     
 
Gren 53, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:58.40   
                     
 
Gren 54, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    32.71  1:14.38  2:03.70    2:41.29   
                     
 
Gren 55, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    32.55  1:09.58  1:48.13    2:25.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  19:43