Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Yellow Race 2016 omgång 3    Utskriftsdatum  24 september 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 september 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
Sydsim klubbrekord -20år 1:05.16 
Sydsim Cup rekord x:xx.xx 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71            30.56   
Emilia Rönningdal  2002  S71            31.92   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            32.00   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71            33.12   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            33.91   
Moa Karlsson  2002  S71            35.04   
Tilda Ericsson  2002  S71            35.72   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            35.83   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            39.19   
10  Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            46.74   
11  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            55.01   
12  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            57.43   
13  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            58.32   
14  Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            58.64   
15  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            1:00.20   
16  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:02.41   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
Sydsim klubbrekord -20år 1:00.47 
Sydsim Cup rekord x:xx.xx 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Honza Vitazka  1976  Simklubben Triton            27.06   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            27.81   
Philip Chen  2000  S71            28.06   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            29.65   
Alexander Trudov  1999  S71            30.07   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            30.46   
Lennart Fritzon  1968  Simklubben Sydsim            32.82   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            35.48   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            36.67   
10  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            38.29   
11  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            38.73   
12  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            40.51   
13  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            47.75   
14  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            47.94   
15  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            48.42   
16  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            54.54   
17  Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            56.54   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
Sydsim klubbrekord -20år 31.79 
Sydsim Cup rekord x:xx.xx 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    34.45        1:12.56   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.03        1:13.67   
Emilia Rönningdal  2002  S71    36.13        1:14.72   
Moa Karlsson  2002  S71    37.96        1:18.06   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    38.76        1:20.06   
Tilda Ericsson  2002  S71    40.63        1:21.94   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    40.23        1:22.63   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    51.65        1:48.42   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Sydsim klubbrekord -20år 29.09 
Sydsim Cup rekord x:xx.xx 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Trudov  1999  S71    33.60        1:09.22   
Philip Chen  2000  S71    34.22        1:10.18   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    34.59        1:11.71   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    35.88        1:15.80   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    38.22        1:18.15   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    42.04        1:26.87   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton    43.69        1:31.17   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
Sydsim klubbrekord -20år 1:10.12 
Sydsim Cup rekord x:xx.xx 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            37.13   
Emilia Christiansen  1999  S71            38.60   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            39.22   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            42.76   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            45.92   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            47.07   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            47.58   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            47.91   
Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            53.39   
10  Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            55.85   
11  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            56.49   
12  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            57.98   
13  Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim            58.26   
14  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            59.13   
15  Wilma Borgquist  2006  Simklubben Sydsim            1:00.06   
16  Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            1:00.15   
17  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            1:00.86   
18  Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            1:01.19   
19  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            1:03.51   
20  Emmelie Halilovic  2007  Simklubben Sydsim            1:03.99   
21  Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            1:04.07   
22  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:04.39   
23  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:05.77   
24  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            1:05.94   
25  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:07.08   
26  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:12.12   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Elisa Raminmajd  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Selma Hadzalic  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Sydsim klubbrekord -20år 1:11.10 
Sydsim Cup rekord x:xx.xx 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71            33.86   
Lennart Fritzon  1968  Simklubben Sydsim            35.81   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            36.18   
Alexander Trudov  1999  S71            37.49   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            39.55   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            40.59   
Fredrik Svensson  1971  Simklubben Sydsim            41.18   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            41.38   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            42.35   
10  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            45.65   
11  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            47.92   
12  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            50.57   
13  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            51.70   
14  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            57.30   
15  Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            58.43   
16  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            1:00.08   
17  Tage Lincoln  2006  Simklubben Sydsim            1:00.33   
18  Anton Vitazka  2008  Simklubben Triton            1:04.63   
19  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            1:05.55   
20  Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            1:06.08   
21  Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            1:10.95   
22  Wiliam Seanderdahl  2007  Simklubben Sydsim            1:14.90   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Flickor, Finaler 
Sydsim klubbrekord -20år 28.02 
Sydsim Cup rekord x:xx.xx 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    30.25        1:02.88   
Emilia Rönningdal  2002  S71    30.90        1:03.25   
Moa Karlsson  2002  S71    31.63        1:05.04   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    31.67        1:05.96   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    32.38        1:07.08   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    32.90        1:07.19   
Tilda Ericsson  2002  S71    33.69        1:09.02   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    34.18        1:10.74   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim    36.37        1:16.71   
10  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim    52.24        1:51.57   
11  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim    52.90        1:53.27   
12  Wilma Borgquist  2006  Simklubben Sydsim    52.37        1:53.50   
13  Amanda Grabowska  2005  Simklubben Sydsim    54.06        1:57.94   
14  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim    55.95        2:02.51   
15  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim    59.18        2:12.66   
16  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim    1:07.74        2:32.36   
17  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim    1:25.77        3:00.37   
Elisa Raminmajd  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Julia Ceglinska  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Marta Nyberg  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Selma Hadzalic  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Emmelie Halilovic  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
Sydsim klubbrekord -20år 25.89 
Sydsim Cup rekord x:xx.xx 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Honza Vitazka  1976  Simklubben Triton    28.45        57.52   
Alexander Trudov  1999  S71    28.25        58.30   
Philip Chen  2000  S71    29.44        1:04.44   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    31.67        1:05.65   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    32.35        1:06.24   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    32.40        1:06.72   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    37.05        1:14.56   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    41.42        1:26.55   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    41.10        1:27.43   
10  Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton    50.92        1:54.50   
11  Tage Lincoln  2006  Simklubben Sydsim    1:01.80        2:14.43   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim            DNS   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    31.16  1:05.64  1:40.71    2:14.25   
Moa Karlsson  2002  S71    32.50  1:07.14  1:42.90    2:18.46   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.10  1:11.45  1:49.33    2:25.25   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.21  1:12.43  1:50.24    2:26.25   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    33.09  1:09.91  1:49.19    2:27.71   
Tilda Ericsson  2002  S71    35.20  1:13.26  1:52.02    2:28.19   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    35.71  1:15.09  1:56.10    2:32.17   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    37.28  1:19.15  2:01.93    2:40.96   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    36.89  1:18.24  2:01.60    2:43.22   
10  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    41.02  1:26.91  2:16.03    3:00.79   
11  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    45.61  1:38.55  2:31.90    3:24.49   
12  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    43.81  1:38.34  2:34.91    3:29.53   
13  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    49.04  1:46.44  2:43.12    3:33.88   
14  Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim    48.80  1:46.91  2:45.19    3:38.58   
16  Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim    51.73  1:50.41  2:50.54    3:44.17   
17  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    54.47  1:57.50  3:05.14    4:10.04   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    30.27  1:03.86  1:39.51    2:15.34   
Philip Chen  2000  S71    29.55  1:06.80  1:45.74    2:19.64   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.94  1:08.81  1:46.01    2:20.23   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    34.27  1:11.76  1:49.50    2:27.86   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim    33.90  1:12.16  1:51.25    2:29.14   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    34.16  1:12.51  1:52.98    2:30.90   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    34.62  1:13.58  1:55.44    2:35.11   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    33.73  1:13.18  1:57.64    2:42.32   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    37.43  1:20.17  2:04.95    2:47.21   
10  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton    38.58  1:22.10  2:07.51    2:48.97   
11  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    44.25  1:34.00  2:26.79    3:14.35   
12  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim    45.48  1:40.11  2:34.85    3:21.22   
13  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim    50.08  1:51.32  3:53.08    3:53.23   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Svensson  1967  Simklubben Sydsim            1:07.65   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Buschow  1975  Simklubben Sydsim            41.39   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Westergren  1989  Simklubben Sydsim            29.31   
Rebecca Sørensen  2001  Simklubben Sydsim            35.53   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Kylborn  1976  Simklubben Sydsim            42.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:53