Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Yellow Race 1    Utskriftsdatum  05 mars 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  13:17   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            30.19   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            31.54   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            31.63   
Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            32.65   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            33.35   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            25.27   
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim            25.41   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            27.59   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            31.44   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    39.13        1:21.40   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Åsa Johansson  1971  Simklubben Sydsim    44.42  1:42.54  2:42.13    3:30.61   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            32.42   
Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            35.53   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            35.64   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            36.00   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            40.47   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            35.16   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            39.66   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    32.49        1:06.69   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    32.99        1:07.95   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim    33.67        1:10.81   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    35.46        1:15.88   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    27.28        57.56   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    28.68        1:00.39   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    30.08        1:01.85   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Damer Master, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.39  1:15.42  1:55.67    2:34.80   
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim    38.19  1:19.24  2:01.29    2:42.16   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    41.54  1:26.21  2:10.71    2:54.49   
Karolina Yngvesson  1976  Simklubben Sydsim    42.60  1:29.66  2:18.03    3:05.33   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim    34.21  1:11.13  1:49.05    2:26.39   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    35.00  1:14.38  1:54.75    2:36.16   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.85        1:07.38   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    36.90        1:19.30   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    40.26        1:25.86   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    40.94        1:26.24   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            33.08   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            34.46   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            37.93   
Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            38.58   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            39.02   
Karolina Yngvesson  1976  Simklubben Sydsim            39.77   
Åsa Johansson  1971  Simklubben Sydsim            46.42   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            34.33   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            38.53   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:12.43  2:30.69  4:03.64    5:04.18   
Carina Andersson  1961  Simklubben Sydsim    1:51.58  2:22.83  4:03.64    6:38.09   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    1:07.19  2:21.32  3:36.00    4:48.24   
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    33.38  1:09.68  1:47.07    2:24.31   
Camilla Danielsson  1979  Simklubben Sydsim    32.86  1:09.17  1:48.05    2:26.77   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    33.88  1:12.34  1:51.82    2:28.15   
Karolina Yngvesson  1976  Simklubben Sydsim    37.88  1:20.72  2:05.00    2:48.75   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim    29.30  1:01.79  1:34.09    2:06.51   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    29.23  1:02.49  1:36.75    2:09.41   
                     
 
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            31.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  13:17