Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  06 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  19:24   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.46  1:03.31  1:36.37    2:08.28   
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub    30.68  1:03.57  1:37.10    2:08.28   
Emilia Rönningdal  2002  S71    29.75  1:02.97  1:36.50    2:08.81   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    29.98  1:03.03  1:36.88    2:09.31   
Olivia Ülger  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.57  1:03.53  1:37.00    2:10.14   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    30.57  1:03.86  1:37.54    2:10.76   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    31.30  1:05.37  1:39.64    2:12.16   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.55  1:03.69  1:37.93    2:12.19  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    30.21  1:03.44  1:38.19    2:12.30   
10  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    30.97  1:04.59  1:38.76    2:13.26   
11  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.52  1:05.30  1:39.55    2:13.63   
12  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.31  1:05.81  1:40.74    2:14.24   
13  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.39  1:05.57  1:40.20    2:14.63   
14  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.86  1:06.39  1:41.46    2:15.29   
15  Moa Karlsson  2002  S71    31.89  1:06.26  1:40.96    2:15.32   
16  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    30.84  1:05.64  1:41.36    2:15.65   
17  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    31.46  1:06.03  1:41.61    2:16.42   
18  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    31.21  1:06.20  1:42.11    2:17.18   
19  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.86  1:06.17  1:41.87    2:17.35   
20  Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    32.32  1:06.45  1:42.23    2:17.85   
21  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    32.29  1:06.73  1:43.11    2:18.29   
22  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    31.25  1:05.87  1:42.61    2:19.42   
23  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    32.55  1:07.79  1:44.12    2:19.99   
24  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.01  1:10.36  1:48.47    2:26.07   
                     
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.26  1:02.89  1:36.07    2:09.47   
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub    29.84  1:02.95  1:36.80    2:09.95   
Olivia Ülger  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.01  1:04.15  1:38.00    2:11.45   
Emilia Rönningdal  2002  S71    30.63  1:04.32  1:38.49    2:11.65   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    30.31  1:03.43  1:38.08    2:12.12   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    31.11  1:04.74  1:39.01    2:13.08   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    31.17  1:05.38  1:40.21    2:13.08   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.35  1:05.26  1:39.48    2:13.46   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    31.12  1:05.12  1:39.72    2:13.88   
10  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    30.31  1:04.07  1:39.46    2:14.21   
11  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.30  1:05.79  1:40.72    2:15.16   
12  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.68  1:06.41  1:41.17    2:15.28   
13  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.60  1:06.19  1:41.28    2:15.53   
14  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    30.60  1:06.11  1:42.22    2:15.96   
15  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.84  1:07.17  1:42.53    2:16.14   
16  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    31.03  1:05.70  1:41.67    2:16.21   
17  Moa Karlsson  2002  S71    31.77  1:06.11  1:41.56    2:16.50   
18  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    31.00  1:05.70  1:41.71    2:16.82   
19  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    31.81  1:06.85  1:41.96    2:16.89   
20  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    31.12  1:05.95  1:41.40    2:16.95   
21  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    31.00  1:05.98  1:40.85    2:16.98   
22  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    31.12  1:05.69  1:41.19    2:17.08   
23  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjöbo Simsällskap    31.50  1:06.71  1:42.94    2:17.83   
24  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.55  1:06.58  1:42.89    2:18.28   
25  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.07  1:07.82  1:43.90    2:18.84   
26  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    31.04  1:05.19  1:42.19    2:19.22   
27  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.64  1:07.27  1:44.03    2:20.05   
28  Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    32.46  1:08.28  1:44.28    2:20.13   
29  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.17  1:05.38  1:42.77    2:20.20   
30  Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.25  1:08.53  1:44.60    2:20.34   
31  Tilda Ericsson  2002  S71    32.24  1:08.21  1:45.50    2:20.35   
32  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.14  1:06.90  1:43.16    2:20.53   
33  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    31.92  1:07.49  1:44.52    2:20.58   
34  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    32.80  1:08.66  1:45.14    2:21.16   
35  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.21  1:07.33  1:43.68    2:21.43   
36  Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.07  1:07.74  1:44.83    2:21.69   
37  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    32.06  1:07.69  1:45.02    2:21.81   
38  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    32.61  1:08.75  1:45.69    2:21.84   
39  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    31.69  1:07.06  1:44.51    2:21.92   
40  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    31.07  1:06.76  1:44.04    2:21.96   
41  Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    33.25  1:10.57  1:46.57    2:22.14   
42  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    32.34  1:08.80  1:46.50    2:22.90   
43  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    31.43  1:08.45  1:46.42    2:23.36   
44  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.84  1:08.60  1:46.55    2:23.51   
45  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    31.94  1:07.73  1:46.13    2:23.82   
46  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.45  1:08.91  1:14.31    2:23.94   
47  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    32.21  1:09.05  1:46.89    2:24.21   
48  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb    33.11  1:10.15  1:48.95    2:24.85   
49  Tove Pettersson  2004  Täby Sim    31.91  1:08.23  1:46.97    2:25.00   
50  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    33.51  1:11.24  1:50.08    2:25.31   
51  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    33.24  1:10.49  1:48.09    2:25.34   
52  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    31.52  1:08.18  1:46.95    2:25.56   
53  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.31  1:10.44  1:48.88    2:26.33   
54  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.48  1:10.68  1:48.97    2:27.42   
55  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    32.60  1:09.85  1:49.22    2:27.64   
56  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    33.48  1:10.98  1:50.35    2:27.65   
57  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    33.12  1:11.03  1:50.46    2:27.74   
58  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    33.43  1:10.32  1:49.33    2:27.85   
59  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    33.96  1:11.72  1:50.42    2:29.28   
60  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    33.77  1:11.50  1:50.68    2:29.88   
61  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    33.82  1:12.62  1:53.11    2:31.39   
62  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.45  1:12.23  1:52.72    2:31.88   
63  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.62  1:13.73  1:54.12    2:32.67   
64  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    33.99  1:12.48  1:53.24    2:34.94   
65  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.06  1:14.74  1:55.84    2:35.54   
66  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    34.67  1:14.04  1:56.18    2:37.44   
67  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    35.31  1:15.51  1:57.68    2:39.15   
Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    26.82  56.63  1:27.29    1:57.57   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    27.62  58.08  1:29.14    1:59.59   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    28.30  58.81  1:30.08    2:01.73   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.27  1:00.73  1:31.31    2:01.96   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    27.44  58.20  1:30.50    2:02.70   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.90  59.79  1:31.59    2:03.17   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.13  59.78  1:32.10    2:03.24   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.42  59.86  1:32.10    2:03.74   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.21  1:01.12  1:33.41    2:05.06   
10  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.38  1:01.01  1:33.17    2:05.11   
11  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.11  59.82  1:32.50    2:06.23   
12  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    29.23  1:01.44  1:34.62    2:06.35   
13  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.95  59.93  1:32.38    2:06.40   
14  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    29.09  1:01.38  1:34.98    2:07.97   
15  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    28.93  1:02.13  1:36.24    2:09.28   
16  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    29.20  1:02.21  1:35.95    2:09.42   
17  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.54  1:03.81  1:37.75    2:10.57   
18  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.65  1:03.76  1:37.96    2:11.85   
19  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    31.54  1:06.92  1:43.97    2:18.72   
20  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    32.36  1:07.55  1:44.27    2:19.08   
21  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.31  1:07.48  1:44.42    2:19.12   
22  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    31.27  1:07.05  1:44.28    2:19.89   
23  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.63  1:07.28  1:44.77    2:21.11   
24  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    31.98  1:07.90  1:45.48    2:21.46   
                     
 
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    26.80  56.87  1:28.00    1:58.97   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.31  58.81  1:29.70    2:00.32  Deltar ej i final 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    27.74  58.56  1:30.59    2:00.52  Deltar ej i final 
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    27.74  58.06  1:29.31    2:00.89   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    29.07  59.60  1:30.49    2:02.19   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    28.25  59.31  1:31.36    2:02.74   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.76  58.14  1:30.30    2:02.89   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    27.57  58.80  1:31.09    2:03.24   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.05  1:00.90  1:32.20    2:03.64   
10  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.73  1:00.42  1:32.36    2:05.18   
11  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.71  58.47  1:31.52    2:05.47   
12  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    27.79  59.20  1:32.61    2:05.84   
13  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    29.67  1:02.09  1:34.53    2:06.17   
14  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.30  1:01.77  1:34.56    2:06.42   
15  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    28.61  1:00.80  1:33.78    2:06.64   
16  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.33  59.69  1:32.85    2:06.67   
17  Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.57  59.82  1:32.67    2:06.74   
18  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    28.11  1:00.34  1:34.50    2:07.76   
19  Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    29.32  1:01.22  1:34.06    2:07.97   
20  Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap    28.87  1:01.11  1:34.99    2:08.10   
21  Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    27.93  1:00.24  1:34.06    2:08.12   
22  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    28.49  1:01.13  1:35.49    2:08.65   
23  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    28.82  1:01.54  1:36.19    2:08.77   
24  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    28.56  1:01.59  1:36.19    2:09.05   
25  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    28.89  1:01.19  1:35.17    2:09.15   
26  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    29.54  1:03.06  1:36.80    2:09.38   
27  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    30.13  1:02.66  1:36.52    2:10.43   
28  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    29.29  1:02.50  1:37.24    2:10.71   
29  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.85  1:02.48  1:36.61    2:10.73   
29  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    29.74  1:02.57  1:36.46    2:10.73   
31  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    28.60  1:01.47  1:36.52    2:11.23   
32  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.94  1:03.54  1:38.35    2:11.50   
33  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.04  1:03.62  1:37.95    2:11.60   
34  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.47  1:03.02  1:38.14    2:11.68   
34  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.02  1:02.94  1:38.08    2:11.68   
36  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.25  1:03.74  1:38.22    2:11.97   
37  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.48  1:03.25  1:37.60    2:12.31   
38  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    28.77  1:01.29  1:36.75    2:12.78   
39  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    29.68  1:03.75  1:38.98    2:15.09   
40  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    30.20  1:03.73  1:40.97    2:15.29   
41  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    29.07  1:03.03  1:39.24    2:15.37   
42  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.43  1:04.71  1:40.84    2:15.48   
43  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    29.64  1:03.93  1:39.55    2:16.41   
44  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    30.03  1:03.69  1:40.58    2:17.20   
45  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    31.70  1:07.52  1:44.39    2:20.29   
46  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.43  1:05.77  1:43.75    2:20.46   
47  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    31.10  1:07.17  1:44.51    2:20.61   
48  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    32.25  1:07.79  1:45.16    2:21.31   
49  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    29.37  1:04.60  1:43.82    2:21.32   
50  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.42  1:08.34  1:45.70    2:22.49   
51  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.13  1:07.70  1:46.75    2:22.50   
52  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    32.30  1:09.10  1:46.76    2:23.13   
53  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.01  1:09.84  1:49.28    2:24.34   
54  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.23  1:09.75  1:47.35    2:25.29   
55  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.16  1:08.77  1:47.24    2:25.30   
56  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.58  1:09.24  1:48.38    2:25.33   
57  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.43  1:11.19  1:50.54    2:28.65   
58  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    34.73  1:13.30  1:52.33    2:29.47   
59  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    34.78  1:12.55  1:51.76    2:29.70   
60  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    32.30  1:09.79  1:49.37    2:29.73   
61  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon    35.06  1:13.94  1:55.39    2:34.97   
62  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    34.32  1:14.19  1:56.29    2:36.22   
63  Hugo Westholm  2004  Täby Sim    34.65  1:14.69  1:56.90    2:37.57   
64  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    33.94  1:14.51  1:58.16    2:40.83   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNF   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            34.03   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.57   
Emilia Rönningdal  2002  S71            34.58   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.59   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            34.74   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            35.46   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            35.67   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            35.72   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.77   
10  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            35.89   
11  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            35.91   
12  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.21   
13  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            36.26   
14  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            36.43   
15  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.57   
16  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            36.58   
17  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            36.68   
18  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.96   
19  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            37.66   
20  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            37.71   
21  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            38.15   
22  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.17   
23  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.30   
24  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            39.17   
                     
 
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            33.83  Deltar ej i final 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            34.11   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.33   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.48   
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            34.60  Deltar ej i final 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            34.81   
Emilia Rönningdal  2002  S71            35.05   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            35.06   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            35.07  Deltar ej i final 
10  Ingrid Franks  2003  Täby Sim            35.36   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.64   
12  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            35.87   
13  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            36.00   
14  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            36.05   
15  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            36.23  Deltar ej i final 
16  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.61   
17  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            36.70   
18  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.72   
19  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            36.80   
20  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.81   
21  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            36.83   
22  Embla Börjesson  2002  Täby Sim            36.85   
23  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            36.88   
24  Jennifer Nyblom  2003  Täby Sim            36.95   
25  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            36.96   
26  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            37.23   
27  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.24   
27  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.24   
29  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            37.31   
30  Amanda Sandberg  2003  Täby Sim            37.45   
30  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            37.45   
32  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            37.51   
33  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            37.53   
34  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            37.58   
35  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            37.67   
36  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            37.68   
37  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.74   
38  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.90   
39  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            37.99   
39  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.99   
41  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            38.01   
42  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            38.02   
43  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.08   
44  Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            38.10   
45  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            38.11   
46  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            38.14   
47  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            38.21   
48  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            38.23   
49  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            38.33   
50  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            38.38   
51  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            38.51   
51  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            38.51   
53  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            38.63   
54  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            38.66   
55  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            38.68   
56  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            38.69   
57  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            38.78   
58  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.86   
59  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.90   
60  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            38.91   
61  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            39.02   
62  Tove Pettersson  2004  Täby Sim            39.14   
63  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            39.23   
63  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            39.23   
65  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            39.25   
66  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.32   
67  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            39.49   
68  Stella Alin  2002  Täby Sim            39.60   
69  Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            39.62   
70  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap            39.71   
71  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            39.76   
72  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton            39.78   
73  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.96   
74  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            40.13   
75  Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen            40.16   
76  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            40.20   
77  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            40.23   
78  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            40.28   
79  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            40.45   
80  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            40.57   
81  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb            40.65   
82  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.68   
83  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.74   
84  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.76   
85  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim            40.83   
86  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            40.86   
86  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            40.86   
88  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            40.90   
89  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            40.94   
90  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            41.02   
91  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            41.08   
92  Clara Ersson  2004  Täby Sim            41.11   
93  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            41.13   
94  Emma Sommar  2004  Täby Sim            41.15   
95  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            41.23   
96  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon            41.30   
97  Dina Larsson  2004  Täby Sim            41.44   
97  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            41.44   
99  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.61   
100  Michaela Ruzic  2003  S71            41.90   
101  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            42.32   
102  Filippa Bolling  2004  Täby Sim            42.70   
103  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            42.73   
104  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            42.82   
105  Maja Lingham  2004  Täby Sim            42.89   
106  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            42.92   
107  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            42.95   
108  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            43.11   
109  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            43.16   
110  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            43.32   
111  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            43.35   
112  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            43.51   
113  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            43.56   
114  Elina Hellgren  2004  Täby Sim            43.65   
115  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            43.81   
116  Nina Takolander  2003  Täby Sim            44.01   
117  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            44.02   
118  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            44.37   
119  Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.09   
120  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            45.67   
121  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            45.78   
122  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.79   
123  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            45.83   
123  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            45.83   
125  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            46.17   
126  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            46.35   
127  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            46.41   
128  Agnes Strand  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.90   
129  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            46.98   
130  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            47.02   
131  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            47.08   
132  Louise Hörup  2004  Simklubben Poseidon            47.46   
133  Saga Mattsson  2004  Täby Sim            47.64   
134  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            48.42   
135  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            49.02   
136  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            49.25   
137  Liidia Kubenia  2004  Simklubben Ran            50.24   
138  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            56.61   
Alice Davies  2004  Täby Sim            DSQ   
Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            DSQ   
Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            DSQ   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap            30.10   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            30.12   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            30.24   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            30.31   
Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap            30.51   
Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap            31.51   
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap            31.54   
Erik Boos  1999  Simklubben Triton            31.77   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            32.06   
10  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            32.34   
11  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            32.77   
12  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            33.08   
13  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            33.17   
14  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            33.26   
15  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.70   
16  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.41   
17  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.44   
18  Noah Malmgren  2004  S71            35.12   
19  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            35.35   
20  Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            35.54   
21  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            35.57   
22  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap            36.92   
23  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            37.69   
24  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            38.11   
                     
 
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            29.99   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap            30.20   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            30.28   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            30.30   
Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap            30.67   
Erik Boos  1999  Simklubben Triton            31.48   
Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap            31.59   
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap            31.84   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            31.88   
10  Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap            31.93   
11  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            32.12   
12  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.33   
13  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            32.49   
14  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            32.54   
15  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.59   
16  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            32.68   
17  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            32.72   
18  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            32.81   
19  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            32.93   
20  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            32.99   
21  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb            33.07   
22  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon            33.11   
23  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            33.31   
24  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            33.42   
25  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            33.52   
26  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            33.56   
27  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            33.60   
28  Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            33.86   
29  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            33.89   
29  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            33.89   
31  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.02   
32  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.18   
33  Axel Nordén  2001  Täby Sim            34.34   
34  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            34.40   
35  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.41   
36  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            34.65   
37  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            34.68   
38  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            34.73   
39  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.76   
40  Simon Seel  2003  Täby Sim            34.77   
41  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.81   
42  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            35.07   
42  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            35.07   
44  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            35.13   
45  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            35.23   
46  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            35.24   
47  Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap            35.32   
48  Noah Malmgren  2004  S71            35.37   
49  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            35.39   
50  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            35.46   
51  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            35.47   
52  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap            35.57   
53  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            35.75   
54  Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            35.93   
55  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            35.94   
56  Alexander Bergström  2002  Täby Sim            36.06   
57  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.18   
57  Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborg Sim            36.18   
59  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            36.23   
60  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            36.24   
61  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            36.45   
62  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            36.71   
63  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            36.81   
64  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.82   
65  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            36.91   
66  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.94   
67  Simon Lörinc  2003  Täby Sim            36.97   
68  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            36.99   
69  Isac Rune  2003  Täby Sim            37.03   
70  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            37.07   
71  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.13   
72  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            37.36   
73  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            37.44   
74  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton            37.46   
75  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim            37.52   
76  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            37.53   
77  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap            37.58   
78  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            37.79   
79  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.89   
80  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.98   
81  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.16   
82  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            38.30   
83  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            38.59   
84  Erik Åstrand  2003  Täby Sim            38.87   
84  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            38.87   
86  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            39.01   
87  Hugo Westholm  2004  Täby Sim            39.17   
88  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            39.35   
89  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            39.36   
90  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            39.49   
91  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            39.52   
92  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            39.66   
93  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            39.74   
94  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            39.78   
95  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.00   
96  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.55   
97  Albin Kappling  2003  Täby Sim            40.87   
98  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            41.11   
99  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            41.12   
100  Karl Lingham  2002  Täby Sim            41.42   
101  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.68   
102  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            41.72   
103  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            41.93   
104  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon            42.57   
105  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            43.09   
106  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            43.19   
107  Maximilian Brink  2002  Kiviks Simklubb            43.26   
108  Felix Ferm  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.33   
109  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            43.72   
110  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            44.07   
111  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon            44.23   
111  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            44.23   
113  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            44.37   
114  Daniel Novosel  2002  Simklubben Sydsim            44.67   
115  Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon            44.72   
116  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            44.89   
117  Alexander Olsson  2004  Simklubben Poseidon            45.15   
118  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            45.43   
119  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.44   
120  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon            46.07   
120  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            46.07   
122  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            46.56   
123  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            46.97   
124  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            47.11   
125  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.35   
126  Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon            47.42   
127  Milton Jansons  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.40   
128  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            48.97   
129  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            49.95   
Felix Nilsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb            DNF   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.90        1:07.39   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.16        1:08.33   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    33.48        1:09.34   
Emma Anne Ljungstrøm  1999  Holbæk Svømme Klub    33.90        1:09.37   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.82        1:09.42   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.42        1:10.11   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    34.57        1:10.46   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    34.77        1:10.47   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.16        1:10.81   
10  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.67        1:11.06   
10  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.71        1:11.06   
12  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    34.92        1:11.24   
13  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.88        1:11.55   
14  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap    35.31        1:12.36   
15  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    35.11        1:12.45   
16  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.07        1:12.49   
17  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    35.07        1:13.22   
18  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.88        1:13.62   
19  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.64        1:13.69   
20  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    35.57        1:13.92   
21  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.80        1:14.07   
22  Dina Larsson  2004  Täby Sim    35.88        1:14.96   
23  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    36.22        1:15.93   
24  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.25        1:16.95   
                     
 
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb    30.33        1:02.47  Deltar ej i final 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.59        1:08.15   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.26        1:08.31   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.71        1:09.36   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    34.11        1:09.54   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    33.13        1:09.62   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.20        1:10.13   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.22        1:10.69   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.66        1:10.85   
10  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.14        1:11.13   
11  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Holbæk Svømme Klub    35.34        1:11.19   
12  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    35.03        1:11.87   
13  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    33.76        1:11.99   
14  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    35.61        1:12.09   
15  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    35.94        1:12.18   
16  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.59        1:12.46   
17  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.31        1:12.60   
18  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.52        1:12.90   
19  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    35.41        1:13.13   
20  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    35.03        1:13.15   
21  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.92        1:13.39   
22  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    36.11        1:13.64   
23  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap    35.94        1:13.70   
24  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    34.57        1:13.90   
24  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    35.60        1:13.90   
26  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.02        1:14.00   
27  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    36.11        1:14.02   
28  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.61        1:14.12   
29  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    35.69        1:14.27   
30  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    35.57        1:14.37   
31  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    35.56        1:14.54   
32  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    36.68        1:14.72   
33  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    36.42        1:14.77   
34  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    35.45        1:14.80   
35  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    36.20        1:15.03   
36  Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    36.23        1:15.08   
37  Dina Larsson  2004  Täby Sim    36.13        1:15.12   
38  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.81        1:15.44   
38  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    36.45        1:15.44   
40  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    36.43        1:15.51   
41  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    36.85        1:15.55   
42  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.60        1:15.56   
43  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    36.96        1:15.67   
44  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    36.63        1:15.72   
44  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    36.26        1:15.72   
46  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.45        1:15.78   
47  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    36.47        1:15.92   
48  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    37.67        1:16.23   
49  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.22        1:16.81   
50  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    36.89        1:16.91   
51  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    37.01        1:16.99   
52  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    37.21        1:17.09   
53  Moa Karlsson  2002  S71    37.80        1:17.41   
54  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    38.52        1:17.49   
55  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    37.56        1:17.63   
56  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    37.21        1:17.97   
57  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    37.50        1:18.12   
58  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    38.30        1:18.33   
59  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.12        1:18.37   
60  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    37.67        1:18.48   
61  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    38.67        1:18.72   
61  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    38.32        1:18.72   
63  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    38.38        1:18.76   
63  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    38.40        1:18.76   
65  Tilda Ericsson  2002  S71    38.75        1:18.92   
66  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.35        1:18.93   
67  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap    38.23        1:18.96   
68  Clara Ersson  2004  Täby Sim    38.29        1:19.06   
69  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    38.66        1:19.07   
70  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    38.47        1:19.18   
71  Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    38.55        1:19.45   
72  Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap    38.77        1:19.46   
73  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    39.20        1:19.55   
74  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    39.29        1:19.56   
75  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    39.12        1:19.58   
76  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    39.77        1:19.61   
77  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    38.47        1:19.92   
78  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    38.08        1:19.96   
79  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    39.09        1:20.90   
80  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.88        1:20.95   
81  Hannah Haux  2004  Täby Sim    40.24        1:21.00   
82  Anna Ladis  2001  Täby Sim    38.61        1:21.70   
83  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap    39.61        1:21.89   
84  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    38.90        1:21.98   
85  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.62        1:22.06   
86  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.36        1:22.15   
87  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    39.57        1:22.24   
88  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    39.46        1:22.63   
89  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    39.23        1:22.69   
90  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton    39.80        1:22.70   
91  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.48        1:22.72   
92  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    40.24        1:22.91   
93  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.74        1:22.92   
94  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    39.35        1:23.02   
95  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.51        1:23.28   
96  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.64        1:23.60   
96  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    40.62        1:23.60   
98  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.09        1:23.87   
99  Anna Twedberg  2003  Simklubben Poseidon    40.99        1:23.89   
100  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    40.32        1:23.96   
101  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim    39.20        1:24.08   
102  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.06        1:24.12   
103  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton    40.77        1:24.87   
104  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.13        1:24.94   
105  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.40        1:25.08   
106  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    41.23        1:25.46   
107  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    40.80        1:25.54   
108  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    40.80        1:26.22   
109  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    41.98        1:26.56   
110  Jonna Möller  2005  Osby Simsällskap    42.15        1:26.60   
111  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    42.06        1:27.33   
112  Emma Sommar  2004  Täby Sim    40.77        1:28.59   
113  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    43.95        1:29.11   
114  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    48.36        1:39.97   
115  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    53.06        1:47.28   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            DSQ   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim            DSQ   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb    28.57        58.02   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    30.22        1:02.22   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.67        1:02.48   
Jakob Schmidt  1999  Holbæk Svømme Klub    30.65        1:02.63   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    30.52        1:02.66   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.83        1:02.83   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    30.70        1:03.27   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    31.13        1:04.04   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    31.41        1:04.36   
10  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    31.13        1:04.80   
11  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    31.73        1:04.89   
12  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    32.25        1:05.27   
13  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    31.85        1:06.11   
14  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.43        1:06.40   
15  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.76        1:07.70   
16  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    32.75        1:08.67   
17  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.01        1:08.72   
18  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.46        1:09.00   
19  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.03        1:09.82   
20  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    34.63        1:10.32   
21  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.16        1:13.64   
22  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.36        1:13.80   
23  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.50        1:14.69   
                     
 
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb    28.77        59.28   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    29.79        1:02.64   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    30.49        1:03.13   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    31.02        1:03.44   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.27        1:03.59   
Jakob Schmidt  1999  Holbæk Svømme Klub    30.84        1:03.73   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.68        1:03.77   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    31.19        1:03.95   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    31.77        1:04.55   
10  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    31.65        1:04.72   
11  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    31.70        1:04.76   
12  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    31.33        1:04.78   
13  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    32.38        1:05.28   
14  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.61        1:05.37   
15  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.43        1:05.71   
16  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.64        1:05.82   
17  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.74        1:06.37   
18  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.97        1:06.75   
19  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    32.72        1:07.18   
20  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    32.51        1:07.25   
20  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.97        1:07.25   
22  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    32.71        1:07.50   
23  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.73        1:07.64   
24  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.77        1:07.65   
25  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    33.78        1:08.08   
26  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.89        1:08.44   
27  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    34.12        1:08.78   
28  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    33.23        1:08.83   
29  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    33.53        1:08.92   
30  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    33.00        1:09.30   
31  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    33.31        1:09.79   
32  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    33.22        1:10.21   
33  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    33.66        1:10.32   
34  Anton Forsberg  2001  Täby Sim    34.06        1:10.48   
35  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    33.35        1:10.50   
36  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    34.13        1:10.59   
37  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.64        1:10.61   
38  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.35        1:10.77   
39  Erik Åstrand  2003  Täby Sim    33.38        1:10.95   
40  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    34.97        1:11.32   
41  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    33.54        1:11.40   
42  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    34.16        1:11.43   
43  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.17        1:12.06   
44  Isac Rune  2003  Täby Sim    34.99        1:12.09   
44  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    34.55        1:12.09   
46  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    34.14        1:12.24   
47  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.85        1:12.33   
48  Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    35.93        1:12.45   
49  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    34.60        1:12.49   
50  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.61        1:12.60   
51  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.61        1:12.76   
52  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    34.77        1:13.02   
53  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    35.36        1:13.14   
54  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.00        1:13.15   
55  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    35.05        1:13.53   
56  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.60        1:13.91   
57  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.53        1:14.07   
58  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.59        1:14.27   
59  Tor Stein  2003  Täby Sim    35.90        1:14.37   
60  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.84        1:14.47   
61  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    36.42        1:14.96   
62  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    37.06        1:15.01   
63  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.63        1:15.12   
64  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    36.89        1:15.37   
65  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    36.31        1:15.41   
65  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    36.80        1:15.41   
67  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.85        1:15.51   
68  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.85        1:15.63   
69  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.23        1:15.84   
70  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    35.75        1:16.16   
71  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    36.76        1:16.64   
72  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    37.38        1:17.39   
73  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    39.09        1:17.55   
74  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    38.07        1:17.91   
75  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.37        1:17.98   
76  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon    38.58        1:20.07   
77  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.04        1:20.30   
78  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    38.23        1:20.63   
79  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    37.72        1:20.91   
80  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    38.74        1:20.98   
81  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.72        1:21.11   
82  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    39.72        1:21.45   
83  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    39.37        1:21.85   
84  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    39.99        1:22.33   
85  Isak Klamming  2003  Ystads Simsällskap    41.03        1:22.94   
86  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.32        1:23.04   
87  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    39.90        1:23.30   
87  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    40.96        1:23.30   
89  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    40.95        1:23.77   
90  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    41.12        1:24.19   
91  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    39.91        1:24.25   
92  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    41.27        1:24.99   
93  Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon    42.21        1:25.63   
94  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    41.89        1:26.00   
95  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.85        1:26.11   
96  Alexander Olsson  2004  Simklubben Poseidon    40.06        1:26.61   
97  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    42.75        1:26.80   
98  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    42.97        1:28.31   
99  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    44.07        1:29.32   
100  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.21        1:30.07   
101  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    44.31        1:32.03   
102  Felix Ferm  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.43        1:32.90   
103  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.69        1:33.28   
104  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    47.56        1:34.99   
105  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim    45.72        1:35.29   
106  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    46.65        1:36.93   
107  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton    48.48        1:37.61   
108  Milton Jansons  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.15        1:37.87   
109  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    48.46        1:40.70   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            26.07   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            27.61   
Emilia Rönningdal  2002  S71            27.89   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim            27.92   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.15   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            28.18   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            28.32   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            28.35   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            28.46   
10  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            28.52   
11  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            28.57   
12  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            28.63   
13  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            28.69   
14  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            28.71   
15  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            28.89   
16  Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            28.95   
17  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            29.02   
17  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            29.02   
19  Tove Pettersson  2004  Täby Sim            29.19   
20  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            29.20   
21  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            29.35   
22  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            29.53   
23  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            29.62   
24  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap            30.36   
                     
 
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            26.33   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            27.77   
Louise Westergren  1989  Simklubben Sydsim            28.06  Deltar ej i final 
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.35   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim            28.38   
Emilia Rönningdal  2002  S71            28.38   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            28.42   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            28.44   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            28.45   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            28.45   
11  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            28.54   
12  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            28.68   
13  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            28.70   
13  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            28.70   
15  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            28.77   
16  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            28.78   
17  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            28.89   
18  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            28.93   
19  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            28.95   
20  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            28.97   
21  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            29.01   
22  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            29.08   
23  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            29.12   
24  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            29.13   
25  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            29.16   
26  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            29.20   
27  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            29.27   
28  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            29.29   
29  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            29.35   
30  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            29.38   
31  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            29.39   
32  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            29.42   
33  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            29.43   
34  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            29.44   
35  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            29.46   
36  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            29.51   
37  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            29.52   
38  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            29.59   
39  Anna Ladis  2001  Täby Sim            29.63   
39  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Holbæk Svømme Klub            29.63   
41  Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb            29.64   
42  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjöbo Simsällskap            29.68   
43  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            29.72   
43  Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub            29.72   
45  Embla Börjesson  2002  Täby Sim            29.75   
45  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            29.75   
47  Tove Pettersson  2004  Täby Sim            29.79   
48  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            29.81   
49  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            29.85   
49  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            29.85   
51  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            29.89   
52  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            29.92   
53  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            29.93   
54  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            29.94   
54  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim            29.94   
56  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            29.95   
57  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            29.96   
58  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            29.97   
58  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            29.97   
58  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            29.97   
61  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            29.99   
61  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            29.99   
61  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap            29.99   
64  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            30.00   
64  Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS            30.00   
66  Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            30.02   
67  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            30.03   
67  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            30.03   
69  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            30.05   
70  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            30.18   
71  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            30.19   
71  Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            30.19   
73  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            30.22   
74  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            30.23   
75  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            30.25   
76  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            30.26   
76  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            30.26   
78  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            30.29   
79  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            30.32   
79  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            30.32   
81  Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub            30.33   
82  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            30.34   
83  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb            30.35   
84  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            30.38   
85  Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            30.40   
86  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.44   
87  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            30.47   
88  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            30.51   
89  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.53   
89  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            30.53   
91  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            30.55   
92  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            30.56   
93  Mica Nolén  2004  Simklubben Triton            30.58   
94  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            30.63   
95  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb            30.68   
96  Ingrid Franks  2003  Täby Sim            30.69   
97  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            30.74   
98  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            30.81   
98  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            30.81   
100  Stella Alin  2002  Täby Sim            30.82   
101  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            30.83   
102  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            30.85   
103  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            30.86   
104  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            30.92   
104  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            30.92   
106  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            30.93   
107  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            31.01   
108  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            31.08   
109  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            31.12   
109  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            31.12   
111  Alva Stenebo  2003  S71            31.14   
112  Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen            31.17   
113  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            31.23   
114  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap            31.30   
114  Filippa Bolling  2004  Täby Sim            31.30   
116  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim            31.32   
116  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            31.32   
118  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            31.35   
119  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub            31.37   
120  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            31.38   
121  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            31.39   
122  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            31.43   
123  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            31.46   
124  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen            31.47   
125  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            31.54   
126  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            31.57   
127  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            31.59   
128  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            31.60   
129  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            31.63   
129  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            31.63   
131  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            31.71   
132  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            31.72   
133  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            31.73   
134  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            31.76   
135  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            31.77   
136  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            31.91   
137  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            31.97   
137  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.97   
139  Hannah Haux  2004  Täby Sim            32.02   
140  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            32.03   
140  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            32.03   
142  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            32.04   
143  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            32.11   
144  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            32.12   
145  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            32.13   
146  Anna Twedberg  2003  Simklubben Poseidon            32.26   
147  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            32.28   
148  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            32.31   
149  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap            32.33   
150  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            32.35   
151  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            32.36   
152  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            32.40   
153  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            32.41   
154  Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap            32.48   
155  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.51   
156  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            32.60   
157  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            32.61   
157  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            32.61   
159  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            32.62   
159  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            32.62   
161  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            32.68   
162  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            32.69   
162  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            32.69   
164  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            32.72   
165  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            32.78   
165  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            32.78   
167  Nina Takolander  2003  Täby Sim            32.79   
168  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            32.83   
169  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            32.92   
170  Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.97   
171  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            32.98   
172  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap            32.99   
173  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            33.03   
174  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            33.05   
175  Clara Ersson  2004  Täby Sim            33.07   
176  Elina Hellgren  2004  Täby Sim            33.12   
177  Maja Lingham  2004  Täby Sim            33.13   
178  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            33.15   
178  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            33.15   
180  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            33.17   
181  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            33.19   
182  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            33.22   
183  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            33.23   
184  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            33.26   
184  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap            33.26   
186  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            33.27   
187  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            33.29   
188  Alice Klasholm  2004  Simklubben Poseidon            33.32   
189  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.35   
190  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            33.37   
191  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            33.45   
192  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            33.54   
193  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            33.73   
194  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton            33.86   
195  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            33.87   
196  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.95   
197  Jonna Möller  2005  Osby Simsällskap            34.03   
198  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            34.13   
199  Dina Larsson  2004  Täby Sim            34.17   
200  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            34.25   
201  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            34.40   
202  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton            34.44   
203  Emma Sommar  2004  Täby Sim            34.54   
204  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.61   
205  Victoria Berild Andersen  2003  Sjöbo Simsällskap            34.64   
206  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            34.73   
207  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            34.80   
208  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            34.90   
209  Rebecka Löfkvist  2004  Simklubben Triton            35.15   
210  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            35.22   
211  Saga Mattsson  2004  Täby Sim            35.24   
212  Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            35.28   
213  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            35.30   
214  Agnes Strand  2005  Helsingborgs Simsällskap            35.33   
215  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            35.45   
216  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.60   
217  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon            35.78   
218  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            35.91   
219  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            36.08   
220  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            36.36   
221  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            36.82   
222  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            37.42   
223  Louise Hörup  2004  Simklubben Poseidon            37.76   
224  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            39.10   
225  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            39.34   
226  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            39.71   
227  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            41.03   
Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap            DSQ   
Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Liidia Kubenia  2004  Simklubben Ran            DSQ   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            24.35   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            24.46   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            24.98   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            25.00   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            25.20   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            25.23   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            25.33   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            25.44   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap            25.49   
10  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            25.93   
11  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            25.99   
12  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            26.23   
13  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            26.25   
14  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            26.38   
15  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            26.48   
16  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            26.54   
17  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            27.36   
18  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            27.75   
19  Noah Malmgren  2004  S71            28.09   
20  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            28.52   
21  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            28.79   
22  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap            29.01   
23  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            29.03   
24  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            29.91   
                     
 
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            24.25   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            24.49   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            25.01   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            25.31   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            25.31   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            25.37  Deltar ej i final 
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            25.41   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            25.55   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap            25.57   
10  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            25.67   
11  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            25.69   
12  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            25.73   
13  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            25.74   
14  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap            25.75   
15  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            25.76   
16  Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon            25.78   
17  Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            25.85   
18  Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborg Sim            25.86   
19  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            25.89   
20  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            25.93   
21  Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub            25.99   
22  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            26.05   
23  Erik Boos  1999  Simklubben Triton            26.09   
24  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            26.15   
25  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            26.18   
26  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            26.39   
27  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            26.44   
28  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap            26.46   
28  Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap            26.46   
30  Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub            26.50   
31  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            26.53   
32  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            26.54   
33  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton            26.59   
34  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            26.64   
34  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap            26.64   
36  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            26.70   
37  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            26.72   
38  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            26.82   
38  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            26.82   
40  Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            26.86   
40  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            26.86   
42  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            26.89   
43  Axel von Goës  2002  Täby Sim            26.94   
44  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim            26.95   
44  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            26.95   
46  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            27.06   
47  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            27.08   
48  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            27.12   
49  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            27.16   
50  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            27.17   
51  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            27.23   
52  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            27.25   
53  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            27.31   
54  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            27.33   
55  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            27.35   
56  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            27.36   
57  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            27.37   
58  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon            27.38   
59  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            27.48   
60  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            27.52   
61  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            27.54   
62  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            27.56   
63  Alens Daugelis  2002  Holbæk Svømme Klub            27.57   
63  Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap            27.57   
65  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            27.63   
66  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            27.66   
67  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            27.67   
67  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap            27.67   
69  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            27.70   
69  Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            27.70   
69  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            27.70   
72  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            27.74   
73  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            27.77   
74  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim            27.80   
74  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap            27.80   
74  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            27.80   
77  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap            27.90   
78  David Alonso  2003  Täby Sim            28.01   
79  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            28.04   
79  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            28.04   
81  Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.08   
81  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            28.08   
83  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            28.12   
84  Anton Forsberg  2001  Täby Sim            28.15   
84  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.15   
86  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            28.22   
87  Noah Malmgren  2004  S71            28.23   
88  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            28.24   
89  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            28.29   
90  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            28.34   
91  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            28.36   
92  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            28.37   
93  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            28.39   
94  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            28.48   
95  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            28.52   
96  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            28.58   
97  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.59   
98  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            28.62   
99  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            28.63   
100  Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            28.67   
101  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            28.69   
102  Maximilian Brink  2002  Kiviks Simklubb            28.77   
103  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.79   
104  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            28.84   
104  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            28.84   
106  Erik Åstrand  2003  Täby Sim            28.86   
107  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            28.92   
108  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            28.93   
109  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            28.94   
110  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            28.97   
111  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            28.98   
112  Simon Lörinc  2003  Täby Sim            29.01   
113  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            29.27   
114  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            29.28   
115  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            29.32   
116  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            29.37   
116  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            29.37   
118  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            29.39   
119  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon            29.42   
120  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            29.43   
121  Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap            29.44   
121  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            29.44   
123  Tor Stein  2003  Täby Sim            29.48   
124  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            29.49   
125  Alexander Bergström  2002  Täby Sim            29.53   
126  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap            29.65   
127  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            29.76   
128  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            29.82   
129  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            29.89   
130  Noel Persson  2002  Simklubben Triton            29.91   
131  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            29.94   
132  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            30.02   
133  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            30.06   
134  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            30.07   
135  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            30.09   
136  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            30.17   
137  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            30.31   
138  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            30.32   
139  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton            30.34   
140  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            30.51   
141  Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            30.52   
142  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            30.65   
143  Albin Kappling  2003  Täby Sim            30.69   
144  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            30.78   
144  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            30.78   
146  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            31.10   
147  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            31.11   
148  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            31.14   
149  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon            31.15   
150  Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            31.17   
151  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            31.19   
152  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            31.22   
153  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            31.25   
154  Karl Lingham  2002  Täby Sim            31.29   
155  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.41   
156  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            31.42   
157  Alexander Olsson  2004  Simklubben Poseidon            31.62   
158  Isak Klamming  2003  Ystads Simsällskap            31.65   
159  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            31.77   
160  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            31.81   
161  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            31.96   
162  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            32.06   
163  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            32.13   
164  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            32.31   
165  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            32.34   
166  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            32.35   
167  Hugo Westholm  2004  Täby Sim            32.45   
168  Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap            32.50   
169  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            32.54   
170  Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS            32.56   
171  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            32.60   
172  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon            32.71   
173  Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS            32.72   
174  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            32.78   
175  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            32.96   
176  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            33.02   
177  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            33.05   
178  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            33.14   
179  Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon            33.31   
180  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.33   
181  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon            33.45   
182  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            33.53   
183  Fabian Claeson  2002  Osby Simsällskap            33.56   
184  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.61   
185  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            33.64   
186  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            33.73   
187  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.01   
188  Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon            34.20   
189  Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            34.56   
190  Daniel Novosel  2002  Simklubben Sydsim            34.66   
191  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            35.01   
192  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            35.12   
193  Erik Koch  2004  Simklubben Hajen            35.29   
194  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            35.34   
195  Felix Ferm  2005  Helsingborgs Simsällskap            36.04   
196  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon            36.29   
197  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            36.47   
198  Milton Jansons  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.00   
199  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.02   
200  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            38.10   
201  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            38.75   
202  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            38.84   
203  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            38.89   
204  Rasmus Hansson  2005  Kiviks Simklubb            40.37   
                     
 
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.10        1:05.84   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.05        1:06.23   
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub    31.44        1:06.39   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    31.37        1:06.88   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.10        1:07.13   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.26        1:07.24   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    31.98        1:07.49   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    30.73        1:07.69   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.87        1:08.91   
10  Jennifer Nyblom  2003  Täby Sim    31.43        1:09.02   
11  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.55        1:09.26   
12  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    31.72        1:09.63   
13  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    31.95        1:09.84   
14  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.76        1:10.15   
15  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    32.24        1:10.19   
16  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    32.67        1:11.03   
17  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.38        1:11.24   
18  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.42        1:12.09   
19  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.88        1:13.00   
20  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    33.40        1:13.06   
21  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.64        1:13.17   
22  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    34.60        1:14.13   
23  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.76        1:14.77   
24  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    33.60        1:15.57   
                     
 
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    29.41        1:04.55  Deltar ej i final 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.67        1:06.21   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.18        1:06.59   
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub    31.02        1:06.88   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.29        1:07.55   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    32.21        1:08.24   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    31.03        1:08.27   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.17        1:08.44   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.37        1:08.46   
10  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.16        1:09.25   
10  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    32.59        1:09.25   
12  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.65        1:09.41   
13  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    31.60        1:09.57   
14  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    31.63        1:09.70   
15  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.81        1:09.72   
16  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.84        1:10.53   
17  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    33.08        1:10.68   
18  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.17        1:11.12   
19  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.66        1:11.25   
20  Jennifer Nyblom  2003  Täby Sim    32.16        1:11.29   
21  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.38        1:11.38   
22  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    33.27        1:11.41   
23  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.84        1:11.48   
24  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    33.06        1:11.58   
25  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    32.82        1:11.62   
26  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    32.55        1:12.00   
27  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.08        1:12.10   
28  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    33.06        1:12.35   
29  Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.41        1:12.39   
30  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    32.87        1:12.54   
31  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.49        1:12.91   
32  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.38        1:13.17   
33  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    33.82        1:13.30   
34  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.09        1:13.31   
35  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.77        1:13.74   
36  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.35        1:13.98   
37  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.78        1:14.06   
38  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    32.80        1:14.08   
39  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    34.11        1:14.37   
40  Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    34.27        1:14.39   
41  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    33.69        1:14.59   
42  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    34.79        1:14.60   
43  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.80        1:14.71   
44  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    34.78        1:14.80   
45  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    33.91        1:14.85   
46  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    34.31        1:14.94   
47  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    34.93        1:15.11   
48  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    34.15        1:15.14   
49  Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    34.50        1:15.39   
50  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.29        1:15.78   
51  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    34.56        1:15.85   
52  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.02        1:15.89   
53  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    34.36        1:15.91   
54  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    34.74        1:16.01   
54  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    35.23