Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagar    Utskriftsdatum  26 oktober 2017   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  12:57   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Lantz  Simklubben Sydsim            30.57   
Yusuf Ajredin  Simklubben Sydsim            31.42   
Erik Knezovic-Potter  Simklubben Sydsim            31.69   
Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            DNS   
Nahuel Guzman Tsunoda  Simklubben Sydsim            DNS   
Thu Mai Tran  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yusuf Ajredin  Simklubben Sydsim            54.89   
Adrian Bajram  Simklubben Sydsim            55.13   
Jack Rosengren  Simklubben Sydsim            56.99   
Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            1:01.76   
Sonja Lincoln  Simklubben Sydsim            1:01.80   
Erik Knezovic-Potter  Simklubben Sydsim            1:02.00   
Tyra Johansson  Simklubben Sydsim            1:04.99   
Vigga Piil Møller  Simklubben Sydsim            1:05.72   
Jonas Cherchmi  Simklubben Sydsim            1:09.96   
10  André Sité  Simklubben Sydsim            1:11.96   
11  Amil Hassani  Simklubben Sydsim            1:12.25   
12  Jacob Omari  Simklubben Sydsim            1:12.62   
13  Neele Bill  Simklubben Sydsim            1:16.65   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Ungesson  Simklubben Sydsim            25.24   
Matilda Karlsson  Simklubben Sydsim            26.44   
Kaylee Bergstrand  Simklubben Sydsim            26.64   
Tuva Malmsjö  Simklubben Sydsim            27.78   
Chloé Lindgren  Simklubben Sydsim            27.84   
Ludwig Sandén  Simklubben Sydsim            28.03   
Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            28.38   
Almin Huremovic  Simklubben Sydsim            28.50   
Oscar Samberg  Simklubben Sydsim            29.72   
10  Erik Svensson  Simklubben Sydsim            30.77   
11  Klara Sadeghi Nad  Simklubben Sydsim            31.33   
12  Marija Godomirov  Simklubben Sydsim            31.43   
13  Emma Vitazka  Simklubben Sydsim            32.53   
14  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            33.64   
15  Nadia Skawinski  Simklubben Sydsim            37.43   
16  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            42.47   
17  Theo Carlin  Simklubben Sydsim            46.19   
18  Emily Reuter-Erlandsson  Simklubben Sydsim            1:01.61   
Ethan Do  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moez Adel Sherzai  Simklubben Sydsim            58.31   
Thu Mai Tran  Simklubben Sydsim            1:01.94   
Adrian Bajram  Simklubben Sydsim            1:03.66   
Erik Knezovic-Potter  Simklubben Sydsim            1:05.82   
Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            1:05.83   
Zamarod Sherzai  Simklubben Sydsim            1:05.99   
Lucas Helski  Simklubben Sydsim            1:08.52   
Tuva Malmsjö  Simklubben Sydsim            1:09.56   
Tyra Johansson  Simklubben Sydsim            1:09.71   
10  Neele Bill  Simklubben Sydsim            1:10.35   
11  Teo Gustafsson  Simklubben Sydsim            1:10.96   
12  Yusuf Ajredin  Simklubben Sydsim            1:12.98   
13  Vigga Piil Møller  Simklubben Sydsim            1:13.48   
14  Sonja Lincoln  Simklubben Sydsim            1:14.75   
15  Jacob Omari  Simklubben Sydsim            1:15.16   
16  André Sité  Simklubben Sydsim            1:18.99   
Allan Eric Rasmussen  Simklubben Sydsim            DNS   
Amil Hassani  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Lantz  Simklubben Sydsim            25.92   
Kaylee Bergstrand  Simklubben Sydsim            28.66   
Ludwig Sandén  Simklubben Sydsim            29.06   
Jack Rosengren  Simklubben Sydsim            30.23   
Liv Heng Lindau  Simklubben Sydsim            30.51   
Jakob Emmanouilidis  Simklubben Sydsim            33.42   
Melvin Nord  Simklubben Sydsim            33.77   
Oscar Samberg  Simklubben Sydsim            33.88   
Sandra Rankovic  Simklubben Sydsim            34.42   
10  Klara Sadeghi Nad  Simklubben Sydsim            34.69   
11  David Kjellander Hansen  Simklubben Sydsim            36.11   
12  Hannah Svensson  Simklubben Sydsim            36.23   
13  Meja Jönsson  Simklubben Sydsim            37.43   
14  Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            37.61   
15  Denise Sharma  Simklubben Sydsim            38.36   
16  Alice Andersson  Simklubben Sydsim            40.22   
17  Nadia Skawinski  Simklubben Sydsim            41.49   
18  Chloé Lindgren  Simklubben Sydsim            42.03   
19  Nahuel Guzman Tsunoda  Simklubben Sydsim            43.38   
20  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            44.41   
21  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            45.10   
22  Marija Godomirov  Simklubben Sydsim            46.88   
23  Emily Reuter-Erlandsson  Simklubben Sydsim            55.45   
24  Erik Svensson  Simklubben Sydsim            56.63   
Emma Vitazka  Simklubben Sydsim            DNS   
Ethan Do  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 8, 75m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amil Hassani  Simklubben Sydsim            2:04.94   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            53.08   
Yusuf Ajredin  Simklubben Sydsim            54.49   
Liv Heng Lindau  Simklubben Sydsim            56.11   
Tyra Johansson  Simklubben Sydsim            57.21   
Teo Gustafsson  Simklubben Sydsim            57.31   
Vigga Piil Møller  Simklubben Sydsim            59.04   
Erik Knezovic-Potter  Simklubben Sydsim            1:00.21   
Sonja Lincoln  Simklubben Sydsim            1:00.37   
Jonas Cherchmi  Simklubben Sydsim            1:00.58   
10  Thu Mai Tran  Simklubben Sydsim            1:00.70   
11  Jack Rosengren  Simklubben Sydsim            1:00.94   
12  Lucas Helski  Simklubben Sydsim            1:08.51   
13  André Sité  Simklubben Sydsim            1:09.12   
14  Neele Bill  Simklubben Sydsim            1:09.84   
15  Jacob Omari  Simklubben Sydsim            1:09.85   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Lantz  Simklubben Sydsim            22.46   
Jakob Emmanouilidis  Simklubben Sydsim            22.61   
Moez Adel Sherzai  Simklubben Sydsim            23.79   
Oscar Samberg  Simklubben Sydsim            24.44   
Noah Ungesson  Simklubben Sydsim            25.74   
Zamarod Sherzai  Simklubben Sydsim            26.56   
Almin Huremovic  Simklubben Sydsim            26.79   
Tuva Malmsjö  Simklubben Sydsim            28.35   
Klara Sadeghi Nad  Simklubben Sydsim            28.67   
10  David Kjellander Hansen  Simklubben Sydsim            30.37   
11  Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            30.99   
12  Chloé Lindgren  Simklubben Sydsim            31.25   
13  Erik Svensson  Simklubben Sydsim            31.66   
14  Emma Vitazka  Simklubben Sydsim            31.93   
15  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            32.43   
16  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            34.38   
17  Melvin Nord  Simklubben Sydsim            34.49   
18  Alice Andersson  Simklubben Sydsim            36.14   
19  Theo Carlin  Simklubben Sydsim            41.59   
20  Emily Reuter-Erlandsson  Simklubben Sydsim            47.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  12:57