Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagartävling 2    Utskriftsdatum  12 maj 2017   
  Tävlingsort      Utskriftstid  20:01   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Vitazka  Simklubben Sydsim            1:03.17   
Aurora Mengjiq  Simklubben Sydsim            1:08.37   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            1:08.71   
Elias K Borg  Simklubben Sydsim            1:09.18   
Yusuf Ajredin  Simklubben Sydsim            1:18.44   
My Oredsson  Simklubben Sydsim            1:20.23   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            26.98   
Nicole Lindman  Simklubben Sydsim            29.92   
Thu Mai Lam Tran  Simklubben Sydsim            31.64   
Annie Persson  Simklubben Sydsim            31.91   
Carl Engdahl  Simklubben Sydsim            34.61   
                     
 
Gren 3, 75m ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            1:38.29   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            1:38.83   
My Oredsson  Simklubben Sydsim            1:38.90   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yusuf Ajredin  Simklubben Sydsim            56.39   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            56.55   
Elias K Borg  Simklubben Sydsim            57.21   
Aurora Mengjiq  Simklubben Sydsim            1:01.68   
Tyra Johansson  Simklubben Sydsim            1:03.58   
Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            1:03.83   
Annie Persson  Simklubben Sydsim            1:06.33   
Almin Huremovic  Simklubben Sydsim            1:07.05   
Thu Mai Lam Tran  Simklubben Sydsim            1:12.15   
10  Neele Bill  Simklubben Sydsim            1:12.47   
11  Simon Diab Lundberg  Simklubben Sydsim            1:22.97   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vida Nori  Simklubben Sydsim            21.27   
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            23.08   
Laura Stanaitis  Simklubben Sydsim            24.99   
Jack Rosengren  Simklubben Sydsim            26.15   
Alice Skölderud  Simklubben Sydsim            28.47   
Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            29.84   
Elise Wollmér  Simklubben Sydsim            30.43   
Tea Komstedt  Simklubben Sydsim            30.73   
Natali Panovski  Simklubben Sydsim            31.71   
10  Emma Vitazka  Simklubben Sydsim            32.39   
11  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            33.87   
12  Chloé Lindgren  Simklubben Sydsim            36.12   
13  Fanny Hagman  Simklubben Sydsim            36.47   
14  Siri Hult  Simklubben Sydsim            37.22   
15  Madeleine Flody Caceres Rivero  Simklubben Sydsim            38.13   
16  Ida Wilke  Simklubben Sydsim            40.29   
17  Erik Svensson  Simklubben Sydsim            40.31   
18  Lisa Nori  Simklubben Sydsim            41.18   
19  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            42.87   
20  Tobias Rodenberg  Simklubben Sydsim            44.78   
Lucas Nilsson  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            55.33   
Anton Vitazka  Simklubben Sydsim            55.90   
Anastasia Panti´c  Simklubben Sydsim            1:00.55   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            1:01.32   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            1:04.20   
Thu Mai Lam Tran  Simklubben Sydsim            1:04.61   
Nicole Lindman  Simklubben Sydsim            1:05.82   
Elin Kaya  Simklubben Sydsim            1:06.32   
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            1:07.33   
10  Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            1:07.73   
11  Tyra Johansson  Simklubben Sydsim            1:07.83   
12  Teo Gustafsson  Simklubben Sydsim            1:07.85   
13  My Oredsson  Simklubben Sydsim            1:08.73   
14  Annie Persson  Simklubben Sydsim            1:08.85   
15  Elias K Borg  Simklubben Sydsim            1:09.58   
16  Neele Bill  Simklubben Sydsim            1:10.00   
17  Simon Diab Lundberg  Simklubben Sydsim            1:16.71   
18  Yusuf Ajredin  Simklubben Sydsim            1:25.29   
19  Isabelle Lind  Simklubben Sydsim            1:27.88   
20  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            1:30.99   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anastasia Panti´c  Simklubben Sydsim            27.91   
Tea Komstedt  Simklubben Sydsim            29.94   
Laura Stanaitis  Simklubben Sydsim            30.59   
Carl Engdahl  Simklubben Sydsim            33.31   
Jack Rosengren  Simklubben Sydsim            33.45   
Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            37.78   
Filippa Malmborg  Simklubben Sydsim            38.21   
Melvin Nord  Simklubben Sydsim            38.79   
Madeleine Flody Caceres Rivero  Simklubben Sydsim            39.01   
10  Lisa Nori  Simklubben Sydsim            41.14   
11  Chloé Lindgren  Simklubben Sydsim            41.18   
12  Neira Kulenovic  Simklubben Sydsim            43.32   
13  Tobias Rodenberg  Simklubben Sydsim            46.07   
14  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            51.17   
15  Emma Vitazka  Simklubben Sydsim            56.53   
15  Lova Berggren  Simklubben Sydsim            56.53   
17  Elin Bondesson Blixt  Simklubben Sydsim            1:05.46   
Elin Eckersand  Simklubben Sydsim            DNS   
Lucas Nilsson  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 8, 75m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Vitazka  Simklubben Sydsim            1:19.16   
Aurora Mengjiq  Simklubben Sydsim            1:26.00   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            1:33.02   
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            1:33.19   
My Oredsson  Simklubben Sydsim            1:43.74   
Annie Persson  Simklubben Sydsim            DNF   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            50.09   
Anastasia Panti´c  Simklubben Sydsim            52.17   
Elias K Borg  Simklubben Sydsim            52.27   
Nicole Lindman  Simklubben Sydsim            54.54   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            55.11   
Elin Kaya  Simklubben Sydsim            56.67   
Carl Engdahl  Simklubben Sydsim            57.41   
Yusuf Ajredin  Simklubben Sydsim            59.28   
Teo Gustafsson  Simklubben Sydsim            1:00.17   
10  Tyra Johansson  Simklubben Sydsim            1:01.54   
11  Liam Gierba  Simklubben Sydsim            1:02.65   
12  Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            1:03.80   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Skölderud  Simklubben Sydsim            26.69   
Almin Huremovic  Simklubben Sydsim            28.79   
Jack Rosengren  Simklubben Sydsim            28.97   
Simon Diab Lundberg  Simklubben Sydsim            30.97   
Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            31.16   
Neele Bill  Simklubben Sydsim            31.24   
David Kjellander Hansen  Simklubben Sydsim            31.83   
Erik Svensson  Simklubben Sydsim            35.76   
Chloé Lindgren  Simklubben Sydsim            35.88   
10  Madeleine Flody Caceres Rivero  Simklubben Sydsim            36.26   
11  Melvin Nord  Simklubben Sydsim            37.15   
12  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            37.64   
13  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            41.04   
14  Emma Vitazka  Simklubben Sydsim            41.64   
15  Fanny Hagman  Simklubben Sydsim            41.87   
16  Tobias Rodenberg  Simklubben Sydsim            44.59   
17  Frank Kristensen  Simklubben Sydsim            1:04.06   
Lucas Nilsson  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aurora Mengjiq  Simklubben Sydsim            2:01.91   
Anton Vitazka  Simklubben Sydsim            2:02.76   
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            2:18.31   
Elias K Borg  Simklubben Sydsim            2:18.78   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            2:19.39   
My Oredsson  Simklubben Sydsim            2:27.74   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            2:28.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:01