Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Yellow Race 3    Utskriftsdatum  21 maj 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  18 maj 2018         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:10.75   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            1:19.08   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            1:19.48   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:20.54   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:21.56   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            1:25.15   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:29.76   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:30.05   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            1:32.92   
10  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            1:37.58   
11  Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim            1:38.41   
12  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:39.66   
13  Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            1:43.36   
14  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            1:49.55   
15  Tindra Andersson  2005  Simklubben Sydsim            1:52.30   
16  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:52.89   
17  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:54.09   
18  Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            1:54.86   
19  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            1:56.32   
20  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            2:02.11   
21  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            2:07.29   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim            1:07.96   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:09.24   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            1:12.43   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:13.08   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            1:13.48   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim            1:14.70   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:15.23   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            1:16.37   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            1:16.93   
10  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            1:18.82   
11  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:21.73   
12  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            1:23.45   
13  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            1:24.84   
14  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:27.21   
15  Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            1:37.51   
16  Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            1:39.88   
17  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            1:41.90   
18  Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            1:42.85   
19  Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            1:44.29   
20  Cristian Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            1:52.90   
21  Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            1:59.40   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Natalia Mitic  2006  Simklubben Sydsim    1:32.02        3:23.12   
Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim    1:38.77        3:26.14   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim    3:33.77        3:33.77   
Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim    1:44.46        3:33.82   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim    1:45.75        3:36.99   
Tindra Andersson  2005  Simklubben Sydsim    1:45.29        3:37.74   
Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim    1:50.79        3:57.91   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim    1:54.79        3:58.51   
Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim    1:56.48        3:59.64   
10  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim    4:33.17        4:33.17   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim    1:34.34        3:09.84   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim    1:44.74        3:12.14   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim    3:12.14        3:12.14   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim    1:39.38        3:26.03   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim    1:44.74        3:32.69   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim    3:12.14        3:32.69   
Cristian Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim    3:59.06        3:59.06   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    1:11.35  2:27.57  3:44.46    4:59.85   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:14.68  2:35.35  3:54.25    5:09.35   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    1:15.51  2:37.66  3:58.52    5:16.75   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    1:15.32  2:35.70  3:54.99    5:19.78   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    1:12.47  2:34.37  3:58.53    5:22.31   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:17.98  2:41.58  4:06.28    5:27.82   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    1:19.27  2:47.42  4:13.63    5:33.84   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    1:18.30  4:13.19  5:38.18    5:38.18   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    1:19.51  2:47.69  4:15.32    5:43.40   
10  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    1:23.45  2:57.28  4:30.13    5:58.63   
11  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    1:32.92  3:17.32  5:02.70    6:39.23   
12  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    1:32.93  3:17.34  5:02.74    6:44.23   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer Master, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim    1:11.94  2:29.03  3:45.04    5:00.02   
Camilla Danielsson  1979  Simklubben Sydsim    1:11.32  2:30.57  5:14.70    5:14.70   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim    1:03.42  2:12.43  3:22.45    4:31.32   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:05.24  2:16.50  3:27.18    4:36.78   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim    1:04.96  2:16.07  3:27.21    4:40.40   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    1:07.81  2:22.89  3:37.00    4:47.85   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    1:06.88  2:22.57  3:42.13    5:02.67   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    1:09.93  2:29.36  3:49.24    5:06.83   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    1:10.50  2:28.93  3:49.73    5:08.96   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    1:16.10  2:37.39  3:56.48    5:15.71   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    1:11.15  2:33.52  3:57.77    5:21.24   
10  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    1:18.69  2:41.57  4:04.58    5:23.34   
11  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    1:10.41  2:36.33  4:00.02    5:25.76   
12  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    1:18.17  2:44.02  4:10.48    5:33.23   
13  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    1:22.85  2:54.05  4:25.68    5:48.40   
14  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    1:23.42  2:54.31  4:25.68    5:56.59   
15  Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim    1:28.03  3:09.89  4:52.90    6:35.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  12:28