Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Yellow Race 2    Utskriftsdatum  13 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  13 april 2018         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim            1:04.88   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:05.48   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            1:08.58   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:08.99   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            1:10.31   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            1:10.57   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:13.36   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            1:14.16   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            1:15.12   
10  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:15.85   
11  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            1:26.33   
12  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            1:29.85   
13  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            1:30.97   
14  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            1:31.56   
15  Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            1:34.66   
16  Aurora Mengjiqi  2007  Simklubben Sydsim            1:40.99   
17  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            1:41.38   
18  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:44.12   
19  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:44.92   
20  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            1:45.56   
21  Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            1:48.23   
22  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:56.55   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Tindra Andersson  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            56.72   
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim            56.83   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:00.87   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            1:03.17   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            1:05.26   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:08.08   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            1:08.70   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:11.29   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:11.32   
10  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            1:12.06   
11  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            1:16.97   
12  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            1:18.09   
13  Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            1:21.16   
14  Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            1:21.54   
15  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            1:29.17   
16  Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            1:29.52   
17  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            1:31.16   
18  Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            1:36.78   
19  Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            1:38.64   
20  Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            1:53.10   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            1:21.96   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:23.41   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:24.41   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            1:33.13   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            1:35.08   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            1:42.17   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:46.16   
Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            1:53.72   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            1:56.20   
10  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            2:00.60   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:02.70   
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim            1:03.14   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            1:07.99   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            1:15.59   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            1:15.65   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:15.96   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:15.98   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:20.02   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:24.40   
10  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            1:28.00   
11  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:28.17   
12  Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            1:39.41   
13  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            1:46.03   
14  Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            1:54.25   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            1:27.61   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            1:37.12   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:37.86   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:38.74   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            1:45.97   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            1:46.91   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            1:52.87   
Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            1:53.07   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            1:56.43   
10  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            1:57.94   
11  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:57.95   
12  Aurora Mengjiqi  2007  Simklubben Sydsim            2:01.74   
13  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            2:04.40   
14  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            2:05.40   
15  Lina Stanaitis  2005  Simklubben Sydsim            2:09.49   
16  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            2:13.22   
17  Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            2:27.18   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Tindra Andersson  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim            1:22.07   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:22.23   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            1:23.95   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            1:25.00   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:25.22   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:29.83   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            1:31.97   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:41.02   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            1:41.41   
10  Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            1:44.20   
11  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            1:47.24   
12  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:47.75   
13  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            1:51.05   
14  Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            1:55.43   
15  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            2:01.41   
16  Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            2:06.59   
17  Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            2:10.94   
18  Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            2:15.84   
19  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            2:17.22   
Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  19:22