Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagartävling    Utskriftsdatum  09 maj 2017   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  16:24   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 mars 2017         
 
 
Gren 1, 45m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Oredsson  Simklubben Sydsim            1:01.56   
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            1:11.57   
                     
 
Gren 2, 22,5m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            22.14   
Elias K Borg  Simklubben Sydsim            26.50   
Annie Persson  Simklubben Sydsim            27.22   
Yusuf Afrim Ajredin  Simklubben Sydsim            29.02   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            31.61   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            32.77   
Cristian Nicoara  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 67,5m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Vitazka  Simklubben Sydsim            1:17.85   
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            1:18.04   
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            1:23.99   
William Seanderdahl  Simklubben Sydsim            1:26.42   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            1:29.89   
My Oredsson  Simklubben Sydsim            1:45.14   
                     
 
Gren 4, 45m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Morovic  Simklubben Sydsim            47.68   
Marko Morovic  Simklubben Sydsim            50.26   
Aurora Mengjiqi  Simklubben Sydsim            51.66   
Anna Hellgren  Simklubben Sydsim            53.87   
Dijon Sefedini  Simklubben Sydsim            55.14   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            55.37   
Erik Knezovic-Potter  Simklubben Sydsim            56.70   
Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            56.98   
Jonas Cherchmi  Simklubben Sydsim            1:00.11   
10  Teo Gusafsson  Simklubben Sydsim            1:00.24   
11  Annie Persson  Simklubben Sydsim            1:00.66   
12  Thu Mai Lam Tran  Simklubben Sydsim            1:01.49   
13  Neele Bill  Simklubben Sydsim            1:02.53   
14  Jacob Omari  Simklubben Sydsim            1:04.53   
15  Klara Nad  Simklubben Sydsim            1:05.66   
16  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            1:12.53   
Cristian Nicoara  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 5, 22,5m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yusuf Afrim Ajredin  Simklubben Sydsim            20.18   
Laura Stajanos  Simklubben Sydsim            22.07   
Ethan Do  Simklubben Sydsim            22.50   
Allan Rasmussen  Simklubben Sydsim            23.79   
Elias Borg  Simklubben Sydsim            23.87   
Elias K Borg  Simklubben Sydsim            23.87   
Matilda Karlsson  Simklubben Sydsim            25.21   
Jack Rosengren  Simklubben Sydsim            27.17   
Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            28.47   
10  Gabriela Morovic  Simklubben Sydsim            28.83   
11  Freya Lund  Simklubben Sydsim            31.55   
12  Oscar Samberg  Simklubben Sydsim            32.12   
13  Tilde Persson  Simklubben Sydsim            32.85   
14  Lucas Helski  Simklubben Sydsim            33.57   
15  Perla Ramin Majd  Simklubben Sydsim            33.80   
16  Erik Svensson  Simklubben Sydsim            36.28   
17  Iris Tonning  Simklubben Sydsim            36.36   
18  Agnes Steiner  Simklubben Sydsim            39.47   
19  Klara Jacobsson  Simklubben Sydsim            45.11   
20  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            46.09   
21  Emma Vitazka  Simklubben Sydsim            48.91   
Christian Fackler  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 6, 45m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            49.87   
Anastasia Todorovic  Simklubben Sydsim            53.77   
David Morovic  Simklubben Sydsim            54.41   
Anton Vitazka  Simklubben Sydsim            55.17   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            55.47   
Marko Morovic  Simklubben Sydsim            55.80   
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            56.55   
Thu Mai Lam Tran  Simklubben Sydsim            57.81   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            58.26   
10  Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            58.54   
11  Erik Knezovic-Potter  Simklubben Sydsim            59.59   
12  My Oredsson  Simklubben Sydsim            1:00.02   
13  Dijon Sefedini  Simklubben Sydsim            1:01.11   
14  Annie Persson  Simklubben Sydsim            1:01.59   
15  Elin Kaya  Simklubben Sydsim            1:01.81   
16  Zamarod Sherzai  Simklubben Sydsim            1:03.23   
17  William Seanderdahl  Simklubben Sydsim            1:04.28   
18  Neele Bill  Simklubben Sydsim            1:05.98   
19  Teo Gusafsson  Simklubben Sydsim            1:07.08   
20  Allan Rasmussen  Simklubben Sydsim            1:14.26   
21  Jacob Omari  Simklubben Sydsim            1:14.69   
22  Klara Nad  Simklubben Sydsim            1:21.44   
23  Jonas Cherchmi  Simklubben Sydsim            1:22.37   
Christian Fackler  Simklubben Sydsim            DNS   
Cristian Nicoara  Simklubben Sydsim            DNS   
Viktor Fackler  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 7, 22,5m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aurora Mengjiqi  Simklubben Sydsim            25.04   
Ethan Do  Simklubben Sydsim            27.23   
Anna Hellgren  Simklubben Sydsim            27.43   
Jack Rosengren  Simklubben Sydsim            28.73   
Elias K Borg  Simklubben Sydsim            29.53   
Karl Engdahl  Simklubben Sydsim            30.09   
Gabriela Morovic  Simklubben Sydsim            33.26   
Lucas Helski  Simklubben Sydsim            33.51   
Lukas Virc  Simklubben Sydsim            33.51   
10  Yusuf Afrim Ajredin  Simklubben Sydsim            35.01   
11  Iris Tonning  Simklubben Sydsim            36.37   
11  Oscar Samberg  Simklubben Sydsim            36.37   
13  Klara Jacobsson  Simklubben Sydsim            39.11   
14  Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            39.31   
15  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            39.59   
16  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            45.01   
17  Perla Ramin Majd  Simklubben Sydsim            48.83   
Carl Engdahl  Simklubben Sydsim            DNS   
Cristian Nicoara  Simklubben Sydsim            DNS   
Jakob Emmanouilidis  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 8, 67,5m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Vitazka  Simklubben Sydsim            1:12.04   
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            1:15.32   
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            1:17.47   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            1:20.43   
My Oredsson  Simklubben Sydsim            1:32.19   
William Seanderdahl  Simklubben Sydsim            1:33.95   
                     
 
Gren 9, 45m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Morovic  Simklubben Sydsim            42.17   
Marko Morovic  Simklubben Sydsim            44.72   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            47.04   
Aurora Mengjiqi  Simklubben Sydsim            49.97   
Teo Gusafsson  Simklubben Sydsim            50.81   
Anna Hellgren  Simklubben Sydsim            50.83   
Anastasia Pantic  Simklubben Sydsim            52.02   
Anastasia Todorovic  Simklubben Sydsim            53.80   
Nicholas Jerneborg  Simklubben Sydsim            54.31   
10  Dijon Sefedini  Simklubben Sydsim            54.82   
11  Thu Mai Lam Tran  Simklubben Sydsim            55.71   
12  Annie Persson  Simklubben Sydsim            57.05   
13  Vigga Piil Möller  Simklubben Sydsim            58.70   
14  Simon Winberg  Simklubben Sydsim            1:00.13   
15  Erik Knezovic-Potter  Simklubben Sydsim            1:01.89   
16  Lucas Helski  Simklubben Sydsim            1:05.20   
17  Jacob Omari  Simklubben Sydsim            1:10.38   
Christian Fackler  Simklubben Sydsim            DNS   
Cristian Nicoara  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 10, 22,5m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias K Borg  Simklubben Sydsim            21.12   
Yusuf Afrim Ajredin  Simklubben Sydsim            21.63   
Elin Kaya  Simklubben Sydsim            21.97   
Ethan Do  Simklubben Sydsim            22.66   
Matia Saric  Simklubben Sydsim            24.21   
Tilde Persson  Simklubben Sydsim            25.02   
Liam Gierba  Simklubben Sydsim            25.34   
Edvin Yngvesson  Simklubben Sydsim            25.91   
Neele Bill  Simklubben Sydsim            27.16   
10  Elias Borg  Simklubben Sydsim            27.98   
11  Ludvig Ask  Simklubben Sydsim            29.38   
12  Oscar Samberg  Simklubben Sydsim            31.65   
13  Erik Svensson  Simklubben Sydsim            31.88   
14  Wilma Svensson  Simklubben Sydsim            34.04   
15  Emma Vitazka  Simklubben Sydsim            34.29   
16  Yonas Hsissi  Simklubben Sydsim            34.55   
17  Lukas Virc  Simklubben Sydsim            35.55   
18  Klara Jacobsson  Simklubben Sydsim            37.18   
Carl Engdahl  Simklubben Sydsim            DNS   
Cristian Nicoara  Simklubben Sydsim            DNS   
Jakob Emmanouilidis  Simklubben Sydsim            DNS   
Karl Engdahl  Simklubben Sydsim            DNS   
Viktor Fackler  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 11, 90m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Yasmin El Berjiji  Simklubben Sydsim            1:53.68   
Alp Naoumov  Simklubben Sydsim            2:00.27   
Anton Vitazka  Simklubben Sydsim            2:02.35   
Aurora Mengjiqi  Simklubben Sydsim            2:07.37   
Moa Haglund  Simklubben Sydsim            2:07.51   
Annie Persson  Simklubben Sydsim            2:10.55   
Oskar Svensson  Simklubben Sydsim            2:14.47   
Allan Rasmussen  Simklubben Sydsim            2:16.73   
My Oredsson  Simklubben Sydsim            2:22.35   
Cristian Nicoara  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  09 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:24