Resultat
Morgondagare
Arrangör:
Plats: Burlövsbadet SK Sydsim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2018 till den 7 dec 2018
Event 1, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- André Sité 2006 Simklubben Sydsim 59.49
Event 2, 25m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Yonas Hsissi 2009 Simklubben Sydsim 32.71
- Filippa Malmborg 2008 Simklubben Sydsim 30.07 -2.64
- Lucas Helski 2008 Simklubben Sydsim 26.43 -6.28
- Edvin Yngvesson 2008 Simklubben Sydsim 31.60 -1.11
- Stefani Panovski 2009 Simklubben Sydsim 28.63 -4.08
- Ellen Norrthon Persson 2008 Simklubben Sydsim 26.80 -5.91
- Cornelia Svedberg 2009 Simklubben Sydsim 25.03 -7.68
- Oliver Lantz 2006 Simklubben Sydsim 24.35 -8.36
- Nahuel Guzman Tsunoda 2008 Simklubben Sydsim 36.12 +3.41
- Alfred Olsson Freijs 2000 Simklubben Sydsim 32.26 -0.45
- Svea Olsen Rosengren 2009 Simklubben Sydsim 33.89 +1.18
- Neira Kulenovic 2009 Simklubben Sydsim 28.48 -4.23
- Dijon Sefedini 2007 Simklubben Sydsim 28.57 -4.14
- David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim 28.00 -4.71
- Marija Godomirov 2008 Simklubben Sydsim 32.17 -0.54
- Chloé Lindgren 2010 Simklubben Sydsim 24.63 -8.08
Event 4, 50m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Jonas Cherchmi 2009 Simklubben Sydsim 53.21
- Cornelia Svedberg 2009 Simklubben Sydsim 55.24 +2.03
- Axel Ainalem 2010 Simklubben Sydsim 59.14 +5.93
- Almin Huremovic 2008 Simklubben Sydsim 57.59 +4.38
- Marija Godomirov 2008 Simklubben Sydsim 1:05.17 +11.96
- Erik Svensson 2010 Simklubben Sydsim 59.00 +5.79
- Aksel Dahil 2008 Simklubben Sydsim 1:08.29 +15.08
- Ellen Norrthon Persson 2008 Simklubben Sydsim 53.56 +0.35
- Ludwig Sandén 2007 Simklubben Sydsim 51.56 -1.65
Event 5, 25m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Johanna Berg 2009 Simklubben Sydsim 27.18
- Chloé Lindgren 2010 Simklubben Sydsim 26.11 -1.07
- Belinda Au 2010 Simklubben Sydsim 39.38 +12.20
- Denis Nicoara 2008 Simklubben Sydsim 30.53 +3.35
- André Sité 2006 Simklubben Sydsim 27.06 -0.12
- Neira Kulenovic 2009 Simklubben Sydsim 26.49 -0.69
- Asya Ulusoy 2009 Simklubben Sydsim 29.53 +2.35
- Allis Tjellqvist 2009 Simklubben Sydsim 24.05 -3.13
- Filippa Malmborg 2008 Simklubben Sydsim 32.31 +5.13
- Tova Lundberg 2000 Simklubben Sydsim 31.17 +3.99
- Axel  Wall 2009 Simklubben Sydsim 26.18 -1.00
- Hanna Thereström 2007 Simklubben Sydsim 32.14 +4.96
- Svea Olsen Rosengren 2009 Simklubben Sydsim 24.69 -2.49
- Christina Contis Pavel 2011 Simklubben Sydsim 30.18 +3.00
- Rani Zeki 2009 Simklubben Sydsim 26.87 -0.31
- David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim 31.26 +4.08
- Edvin Yngvesson 2008 Simklubben Sydsim 28.88 +1.70
- Nahuel Guzman Tsunoda 2008 Simklubben Sydsim 32.75 +5.57
- Henrik Laursen Jonasson 2008 Simklubben Sydsim 37.58 +10.40
- Meja Jönsson 2007 Simklubben Sydsim DNS
- David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim DNS
- Almin Huremovic 2008 Simklubben Sydsim DNS
- Oscar Cederholm 2008 Simklubben Sydsim DNS
Event 6, 50m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Dijon Sefedini 2007 Simklubben Sydsim 58.91
- Filippa Malmborg 2008 Simklubben Sydsim 1:05.58 +6.67
- Cornelia Svedberg 2009 Simklubben Sydsim 1:04.65 +5.74
- Lucas Helski 2008 Simklubben Sydsim 1:02.37 +3.46
- David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim 1:11.51 +12.60
- Agnes Larsson 2000 Simklubben Sydsim 1:09.94 +11.03
- Nahuel Guzman Tsunoda 2008 Simklubben Sydsim 1:17.49 +18.58
- Jonas Cherchmi 2009 Simklubben Sydsim 1:05.28 +6.37
- Aksel Dahil 2008 Simklubben Sydsim 1:01.93 +3.02
- Neira Kulenovic 2009 Simklubben Sydsim 1:03.61 +4.70
- André Sité 2006 Simklubben Sydsim 57.61 -1.30
- Jacob Omari 2008 Simklubben Sydsim 1:04.59 +5.68
- Madeleine Flody Caceras River 2009 Simklubben Sydsim 1:10.05 +11.14
- Oliver Lantz 2006 Simklubben Sydsim 53.44 -5.47
- Ludwig Sandén 2007 Simklubben Sydsim 55.43 -3.48
- Yonas Hsissi 2009 Simklubben Sydsim 1:11.74 +12.83
- Marija Godomirov 2008 Simklubben Sydsim 1:12.86 +13.95
- Ellen Norrthon Persson 2008 Simklubben Sydsim 1:01.67 +2.76
- Axel Ainalem 2010 Simklubben Sydsim DNS
- Liv Lindau 2009 Simklubben Sydsim DNS
Event 7, 25m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Christina Contis Pavel 2011 Simklubben Sydsim 43.84
- Allis Tjellqvist 2009 Simklubben Sydsim 28.07 -15.77
- Axel  Wall 2009 Simklubben Sydsim 34.45 -9.39
- Denis Nicoara 2008 Simklubben Sydsim 30.40 -13.44
- Liv Gavelin 2009 Simklubben Sydsim 31.89 -11.95
- Chloé Lindgren 2010 Simklubben Sydsim 29.75 -14.09
- Ellie Cederlöf 2010 Simklubben Sydsim 30.54 -13.30
- William Olsson 2008 Simklubben Sydsim 30.13 -13.71
- Alice Andersson 2008 Simklubben Sydsim 30.37 -13.47
- Elsa Tjellqvist 2000 Simklubben Sydsim 43.65 -0.19
- Edvin Yngvesson 2008 Simklubben Sydsim 31.40 -12.44
- Elvira Holmgren Horrdin 2011 Simklubben Sydsim 34.71 -9.13
- Erik Svensson 2010 Simklubben Sydsim 33.29 -10.55
- Asya Ulusoy 2009 Simklubben Sydsim 30.13 -13.71
- Johanna Berg 2009 Simklubben Sydsim 34.83 -9.01
- Henrik Laursen Jonasson 2008 Simklubben Sydsim 29.15 -14.69
- Lykke Frid 2008 Simklubben Sydsim 36.85 -6.99
- Rani Zeki 2009 Simklubben Sydsim 39.00 -4.84
- Hanna Thereström 2007 Simklubben Sydsim 32.30 -11.54
- Agnes Olsson Freijs 2000 Simklubben Sydsim 36.03 -7.81
- Oscar Cederholm 2008 Simklubben Sydsim DNS
- Nahuel Guzman Tsunoda 2008 Simklubben Sydsim DNS
- Meja Jönsson 2007 Simklubben Sydsim DNS
- David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim DNS
Event 9, 50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Noha Ungesson 2006 Simklubben Sydsim 38.78
- Dijon Sefedini 2007 Simklubben Sydsim 51.00 +12.22
- Yonas Hsissi 2009 Simklubben Sydsim 1:04.33 +25.55
- Lucas Helski 2008 Simklubben Sydsim 1:03.17 +24.39
- Jonas Cherchmi 2009 Simklubben Sydsim 54.60 +15.82
- Ellen Norrthon Persson 2008 Simklubben Sydsim 50.62 +11.84
- Stefani Panovski 2009 Simklubben Sydsim 1:09.43 +30.65
- Erik Knezovic-Potter 2008 Simklubben Sydsim 47.44 +8.66
- Svea Olsen Rosengren 2009 Simklubben Sydsim 51.83 +13.05
- Oliver Lantz 2006 Simklubben Sydsim 41.56 +2.78
- Jacob Omari 2008 Simklubben Sydsim 1:00.26 +21.48
- Madeleine Flody Caceras River 2009 Simklubben Sydsim 1:04.62 +25.84
- Marija Godomirov 2008 Simklubben Sydsim 1:10.75 +31.97
- Cornelia Svedberg 2009 Simklubben Sydsim 46.93 +8.15
- André Sité 2006 Simklubben Sydsim 47.22 +8.44
- Asya Ulusoy 2009 Simklubben Sydsim 1:05.11 +26.33
- Neira Kulenovic 2009 Simklubben Sydsim 59.22 +20.44
- Aksel Dahil 2008 Simklubben Sydsim 1:11.97 +33.19
- Liv Lindau 2009 Simklubben Sydsim DNS
- Meja Jönsson 2007 Simklubben Sydsim DNS
Event 10, 25m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Alice Andersson 2008 Simklubben Sydsim 27.10
- Chloé Lindgren 2010 Simklubben Sydsim 24.47 -2.63
- David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim 24.44 -2.66
- Leo Stojanovic 2008 Simklubben Sydsim 24.00 -3.10
- Filippa Malmborg 2008 Simklubben Sydsim 28.98 +1.88
- Edvin Yngvesson 2008 Simklubben Sydsim 23.84 -3.26
- Ludwig Sandén 2007 Simklubben Sydsim 24.12 -2.98
- Meja Nilsson 2008 Simklubben Sydsim 23.59 -3.51
- Lykke Frid 2008 Simklubben Sydsim 26.37 -0.73
- Ellie Cederlöf 2010 Simklubben Sydsim 32.50 +5.40
- Henrik Laursen Jonasson 2008 Simklubben Sydsim 27.92 +0.82
- Edvin Olsson Trinh 2010 Simklubben Sydsim 29.54 +2.44
- Allis Tjellqvist 2009 Simklubben Sydsim 25.83 -1.27
- Tova Lundberg 2000 Simklubben Sydsim 29.53 +2.43
- Johanna Berg 2009 Simklubben Sydsim 34.50 +7.40
- Erik Svensson 2010 Simklubben Sydsim 24.25 -2.85
- Agnes Larsson 2000 Simklubben Sydsim 26.19 -0.91
- Almin Huremovic 2008 Simklubben Sydsim 25.09 -2.01
- Alexandra Taskoska 2008 Simklubben Sydsim 26.15 -0.95
Event 11, 100m Medley Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Yonas Hsissi 2009 Simklubben Sydsim 2:38.19
100m: 2:38.19
(2:38.19)
- Nahuel Guzman Tsunoda 2008 Simklubben Sydsim 2:33.90 -4.29
100m: 2:33.90
(2:33.90)
- Svea Olsen Rosengren 2009 Simklubben Sydsim 2:42.41 +4.22
100m: 2:42.41
(2:42.41)
- Chloé Lindgren 2010 Simklubben Sydsim 2:15.56 -22.63
100m: 2:15.56
(2:15.56)
2018-12-10 12:58:04 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Sydsim