Resultat
Sydsim Cup 1 2020
Plats: Arrangör: SK Sydsim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 feb 2020 till den 21 feb 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim 31.15
2 Matilda Liljekvist 2004 Simklubben Sydsim 32.28 +1.13
3 Gabriella Wivsätter 2003 Simklubben Sydsim 32.31 +1.16
4 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim 33.56 +2.41
5 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim 34.02 +2.87
6 Emilia Eek 2001 Simklubben Sydsim 34.82 +3.67
7 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim 35.93 +4.78
8 Yasmin El Berjiji 2006 Simklubben Sydsim 37.66 +6.51
9 Elvira Andersson 2008 Simklubben Sydsim 38.83 +7.68
10 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 39.83 +8.68
11 Aurora Mengjiqi 2006 Simklubben Sydsim 41.78 +10.63
12 Moa Haglund 2008 Simklubben Sydsim 42.09 +10.94
13 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim 42.57 +11.42
14 Tyra Johansson 2008 Simklubben Sydsim 42.92 +11.77
15 Tora Häll 2005 Simklubben Sydsim 44.16 +13.01
16 Tindra Andersson 2005 Simklubben Sydsim 47.81 +16.66
17 Marija Godomirov 2008 Simklubben Sydsim 57.75 +26.60
Grenen officiell:  2020-02-28 07:45:23
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim 25.34
2 Liam Bech 2003 Malmö Kappsimningsklubb 28.03 +2.69
3 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 28.70 +3.36
4 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim 29.03 +3.69
5 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim 30.07 +4.73
6 Oscar Åkesson 1977 Simklubben Sydsim 30.27 +4.93
7 Fayzan Alam 2005 Simklubben Sydsim 33.29 +7.95
8 Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim 33.47 +8.13
9 Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Sydsim 38.61 +13.27
10 Teo Gustafsson 2009 Simklubben Sydsim 44.40 +19.06
11 Erik Knezovic-Potter 2008 Simklubben Sydsim 45.01 +19.67
12 Jonas Cherchmi 2009 Simklubben Sydsim 52.73 +27.39
13 David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim 54.85 +29.51
14 Yonas Hsissi 2009 Simklubben Sydsim 58.57 +33.23
15 Marco Tosev 2009 Simklubben Sydsim 1:06.80 +41.46
- Yusuf Afrim Ajredin 2007 Simklubben Sydsim DNS
Grenen officiell:  2020-02-28 07:50:54
Gren 3, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim 1:13.69
2 Matilda Liljekvist 2004 Simklubben Sydsim 1:16.92 +3.23
3 Gabriella Wivsätter 2003 Simklubben Sydsim 1:20.22 +6.53
4 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim 1:22.16 +8.47
5 Emilia Eek 2001 Simklubben Sydsim 1:23.43 +9.74
6 Yasmin El Berjiji 2006 Simklubben Sydsim 1:27.49 +13.80
7 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 1:28.29 +14.60
8 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim 1:29.54 +15.85
9 Moa Haglund 2008 Simklubben Sydsim 1:29.64 +15.95
10 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim 1:31.25 +17.56
11 Elvira Andersson 2008 Simklubben Sydsim 1:37.61 +23.92
12 Tyra Johansson 2008 Simklubben Sydsim 1:39.29 +25.60
13 Tindra Andersson 2005 Simklubben Sydsim 1:39.50 +25.81
14 Tora Häll 2005 Simklubben Sydsim 1:43.81 +30.12
15 Marija Godomirov 2008 Simklubben Sydsim 1:52.86 +39.17
- Aurora Mengjiqi 2006 Simklubben Sydsim DSQ
Grenen officiell:  2020-02-28 07:57:17
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim 1:05.31
2 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 1:05.36 +0.05
3 Liam Bech 2003 Malmö Kappsimningsklubb 1:10.60 +5.29
4 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim 1:17.13 +11.82
5 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim 1:24.49 +19.18
6 Fayzan Alam 2005 Simklubben Sydsim 1:27.26 +21.95
7 Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Sydsim 1:34.01 +28.70
8 Erik Knezovic-Potter 2008 Simklubben Sydsim 1:37.95 +32.64
9 Teo Gustafsson 2009 Simklubben Sydsim 1:38.78 +33.47
10 Josef Borbas 1943 Simklubben Sydsim 1:41.68 +36.37
11 Jonas Cherchmi 2009 Simklubben Sydsim 1:49.46 +44.15
12 Marco Tosev 2009 Simklubben Sydsim 1:52.48 +47.17
13 David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim 1:56.72 +51.41
14 Yonas Hsissi 2009 Simklubben Sydsim 1:58.55 +53.24
15 William Olsson 2008 Simklubben Sydsim 2:17.03 +1:11.72
- Yusuf Afrim Ajredin 2007 Simklubben Sydsim DNS
Grenen officiell:  2020-02-28 09:17:18
Gren 5, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 2:37.37
200m: 2:37.37
(2:37.37)
2 Tyra Johansson 2008 Simklubben Sydsim 2:59.63 +22.26
200m: 2:59.63
(2:59.63)
3 Moa Haglund 2008 Simklubben Sydsim 3:00.56 +23.19
200m: 3:00.56
(3:00.56)
4 Elvira Andersson 2008 Simklubben Sydsim 3:05.94 +28.57
200m: 3:05.94
(3:05.94)
5 Marija Godomirov 2008 Simklubben Sydsim 3:39.04 +1:01.67
200m: 3:39.04
(3:39.04)
Grenen officiell:  2020-02-28 09:19:23
Gren 6, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Knezovic-Potter 2008 Simklubben Sydsim 3:09.38
200m: 3:09.38
(3:09.38)
2 Jonas Cherchmi 2009 Simklubben Sydsim 3:17.43 +8.05
200m: 3:17.43
(3:17.43)
3 Teo Gustafsson 2009 Simklubben Sydsim 3:21.44 +12.06
200m: 3:21.44
(3:21.44)
4 William Olsson 2008 Simklubben Sydsim 3:41.46 +32.08
200m: 3:41.46
(3:41.46)
5 David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim 3:41.90 +32.52
200m: 3:41.90
(3:41.90)
6 Yonas Hsissi 2009 Simklubben Sydsim 3:42.70 +33.32
200m: 3:42.70
(3:42.70)
- Yusuf Afrim Ajredin 2007 Simklubben Sydsim DNS
Grenen officiell:  2020-02-28 09:22:05
Gren 7, 400m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim 5:47.83
400m: 5:47.83
(5:47.83)
2 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim 6:05.01 +17.18
400m: 6:05.01
(6:05.01)
3 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim 7:01.32 +1:13.49
400m: 7:01.32
(7:01.32)
Grenen officiell:  2020-02-28 09:23:33
Gren 8, 400m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim 5:16.03
400m: 5:16.03
(5:16.03)
2 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 5:46.29 +30.26
400m: 5:46.29
(5:46.29)
3 Fayzan Alam 2005 Simklubben Sydsim 6:41.83 +1:25.80
400m: 6:41.83
(6:41.83)
- Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Sydsim DNS
- Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim DNS
Grenen officiell:  2020-02-28 09:27:47
Gren 9, Extra Lopp - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim 28.16 50m Fjärilsim 2816
200m: 28.16
(28.16)
Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim 1:17.90 100m Bröstsim 11790
200m: 1:17.90
(1:17.90)
Gren 10, Extra Lopp - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Matilda Liljekvist 2004 Simklubben Sydsim 38.31 50m Bröstsim
200m: 38.31
(38.31)
Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim 29.91 50m Frisim
200m: 29.91
(29.91)
2020-02-28 10:05:44 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben Sydsim