Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sydsimcup 4    Utskriftsdatum  27 januari 2020   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 december 2019         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            29.39   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            29.78   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            30.19   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            30.33   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            31.03   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            31.84   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            32.42   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            32.63   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            32.81   
10  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            32.90   
11  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            34.70   
12  Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            35.28   
13  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            36.07   
14  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            36.17   
15  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            36.60   
16  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            36.87   
17  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            36.88   
18  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            36.91   
19  Annie Persson  2008  Simklubben Sydsim            39.59   
20  Ellen Norrthon Persson  2008  Simklubben Sydsim            41.56   
21  Marija Godomirov  2008  Simklubben Sydsim            41.57   
22  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            41.69   
23  Neira Kulenovic  2009  Simklubben Sydsim            50.65   
24  Asya Ulusoy  2009  Simklubben Sydsim            51.67   
25  Meja Jönsson  2007  Simklubben Sydsim            53.62   
Allis Tjellqvist  2009  Simklubben Sydsim            DNS   
Emilia Jokic  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            23.67   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            24.42   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            27.06   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            27.13   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            27.91   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            29.09   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            31.07   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            31.41   
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            33.09   
10  Cristian Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            33.18   
11  Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            35.31   
12  Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            38.97   
13  Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            39.98   
14  David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            42.09   
15  William Olsson  2008  Simklubben Sydsim            43.07   
16  Edvin Yngvesson  2008  Simklubben Sydsim            43.71   
17  Alfred Freijs  2008  Simklubben Sydsim            44.62   
18  Yonas Hsissi  2009  Simklubben Sydsim            46.31   
19  Lucas Helski  2008  Simklubben Sydsim            46.67   
20  Marco Tosev  2009  Simklubben Sydsim            50.37   
André Sité  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Oscar Cederholm  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:21.89   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            1:29.30   
Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            1:31.44   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:34.28   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:36.47   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            1:37.88   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:39.12   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:39.69   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            1:41.59   
10  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:42.22   
11  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            1:42.27   
12  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            1:43.14   
13  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            1:43.26   
14  Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            1:43.35   
15  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:44.72   
16  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            1:46.28   
17  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:55.13   
18  Neira Kulenovic  2009  Simklubben Sydsim            2:03.25   
19  Allis Tjellqvist  2009  Simklubben Sydsim            2:03.53   
20  Asya Ulusoy  2009  Simklubben Sydsim            2:18.26   
21  Meja Jönsson  2007  Simklubben Sydsim            2:18.56   
22  Marija Godomirov  2008  Simklubben Sydsim            2:20.67   
Emilia Jokic  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
Ellen Norrthon Persson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            1:17.87   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            1:18.24   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            1:18.75   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            1:22.39   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:29.96   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            1:30.74   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:33.31   
Cristian Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            1:39.34   
Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            1:42.89   
10  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            1:43.82   
11  Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            1:48.81   
12  Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            1:56.87   
13  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            2:02.97   
14  Alfred Freijs  2008  Simklubben Sydsim            2:07.62   
15  Lucas Helski  2008  Simklubben Sydsim            2:10.73   
16  David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            2:13.53   
17  Marco Tosev  2009  Simklubben Sydsim            2:13.97   
18  Yonas Hsissi  2009  Simklubben Sydsim            2:14.53   
André Sité  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Oscar Cederholm  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
Edvin Yngvesson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
William Olsson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            3:07.83   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            3:26.37   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            3:28.29   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            3:32.25   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            3:46.37   
Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            33:47.73   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Cristian Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            3:28.25   
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            3:32.73   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            3:32.88   
Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            3:32.97   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            5:07.47   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            5:13.53   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            5:16.35   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            5:19.28   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            5:29.22   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            5:36.16   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            5:38.66   
Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            6:09.84   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            4:30.50   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            4:31.33   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            4:48.98   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            5:22.23   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            5:46.62   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2020 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  14:10