Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sydsimcup 3    Utskriftsdatum  28 oktober 2019   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Sk Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 oktober 2019         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            33.01   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            35.51   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            36.08   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            36.22   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            38.28   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            38.85   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            38.85   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            40.12   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            40.30   
10  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            41.12   
11  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            41.73   
12  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            42.10   
13  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            42.88   
14  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            43.38   
15  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            45.05   
16  Annie Persson  2008  Simklubben Sydsim            46.50   
17  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            46.51   
18  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            47.06   
19  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            47.47   
20  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            47.69   
21  Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            47.94   
22  Ellen Norrthon Persson  2008  Simklubben Sydsim            48.14   
23  Allis Tjellqvist  2009  Simklubben Sydsim            50.31   
24  Marija Godomirov  2008  Simklubben Sydsim            53.07   
25  Neira Kulenovic  2009  Simklubben Sydsim            1:00.57   
26  Meja Jönsson  2007  Simklubben Sydsim            1:07.89   
27  Asya Ulusoy  2009  Simklubben Sydsim            1:08.59   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            34.53   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            35.68   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            37.99   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            38.12   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            38.93   
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            41.45   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            41.85   
Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            43.16   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            44.22   
10  Oscar Cederholm  2008  Simklubben Sydsim            48.78   
11  Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            49.67   
12  Edvin Yngvesson  2008  Simklubben Sydsim            53.91   
13  Alfred Freijs  2008  Simklubben Sydsim            54.64   
14  David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            56.07   
15  Lucas Helski  2008  Simklubben Sydsim            57.91   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:18.41   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            1:20.26   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:22.58   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            1:24.78   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            1:25.28   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            1:25.33   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:25.69   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            1:33.64   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:36.77   
10  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            1:37.73   
11  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            1:44.81   
12  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            1:49.08   
13  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:53.00   
14  Annie Persson  2008  Simklubben Sydsim            1:53.73   
15  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:59.73   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            1:10.88   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:21.43   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            1:22.37   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:22.65   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            1:24.46   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            DNS   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            2:27.81   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            2:43.20   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            2:54.23   
Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            3:05.40   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            3:18.57   
Annie Persson  2008  Simklubben Sydsim            3:23.20   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            3:35.30   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            3:38.01   
Ellen Norrthon Persson  2008  Simklubben Sydsim            3:56.97   
10  Allis Tjellqvist  2009  Simklubben Sydsim            3:57.33   
11  Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            3:58.53   
12  Marija Godomirov  2008  Simklubben Sydsim            4:05.15   
13  Neira Kulenovic  2009  Simklubben Sydsim            4:30.00   
14  Asya Ulusoy  2009  Simklubben Sydsim            4:35.42   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            2:58.25   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            3:09.35   
Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            3:16.93   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            3:25.16   
David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            3:51.35   
Oscar Cederholm  2008  Simklubben Sydsim            3:56.66   
Edvin Yngvesson  2008  Simklubben Sydsim            3:56.90   
Alfred Freijs  2008  Simklubben Sydsim            3:57.90   
Lucas Helski  2008  Simklubben Sydsim            4:04.28   
Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            5:53.78   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            6:13.70   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            6:22.35   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            6:35.00   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            6:49.84   
Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            7:11.43   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            5:46.19   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            6:33.61   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            6:39.17   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim            DNS   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            24.07   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            25.19   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            26.41   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            26.61   
                     
 
Gren 10, Extra lopp 200 Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim            4:00.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  28 oktober 2019 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:56