Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Cup 1    Utskriftsdatum  25 februari 2019   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 februari 2019         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            28.52   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            32.11   
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim            32.52   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            34.46   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            34.80   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            35.81   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            37.56   
Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            41.10   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            44.67   
10  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            45.39   
11  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            47.66   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
Klara Nad  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            26.26   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            28.48   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            32.97   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            35.29   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            37.62   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            38.32   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            40.56   
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            45.97   
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            48.60   
10  Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            52.26   
11  Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            56.37   
12  David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            1:13.70   
Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton    34.66        1:09.61   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    37.10        1:18.44   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    38.92        1:20.01   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    40.95        1:24.62   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    40.62        1:25.32   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    45.48        1:32.25   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    45.24        1:35.19   
Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim    48.50        1:39.33   
Cornelia Svedberg  2009  Simklubben Sydsim    48.50        2:02.41   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
Klara Nad  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.34        1:06.19   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    38.19        1:17.63   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    40.41        1:22.52   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim    44.02        1:28.58   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    45.95        1:29.69   
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim    42.96        1:30.97   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim    47.01        1:36.03   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim    48.38        1:38.39   
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim    50.84        1:45.76   
10  Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim    53.62        1:49.71   
11  David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim    1:10.01        2:27.68   
12  Yonas Hsissi  2009  Simklubben Sydsim    1:12.68        2:28.44   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Dijon Sefedini  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim            DNS   
Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim    41.58  1:31.04  2:22.69    3:07.63   
Klara Nad  2007  Simklubben Sydsim    59.41  2:14.37  3:28.02    4:41.43   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    38.96  1:22.42  2:08.53    2:48.35   
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim    43.06  1:34.53  2:28.29    3:15.12   
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim    39.61  1:29.33  2:24.27    3:17.50   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim    48.60  1:44.15  2:43.47    3:41.48   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim    45.05  1:40.93  2:45.63    3:46.05   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 14 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    1:25.93  2:12.40  4:39.91    6:02.61   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    1:24.26  2:14.58  3:57.50    6:24.05   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    1:28.47  2:27.46  5:07.94    6:34.90   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    1:28.82  2:22.57  4:11.28    6:40.74   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:09.43  2:30.19  4:04.90    5:11.76   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    1:20.81  2:50.12  4:29.68    5:43.09   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    1:28.77  3:53.38  5:06.72    6:04.24   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim    1:37.85  3:25.96  5:28.01    6:58.53   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim    1:50.51  3:46.36  5:42.32    7:11.69   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 9, Extralopp, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lennart Fritzon  1968  Simklubben Sydsim    38.20  1:32.09  2:31.88    3:22.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  25 februari 2019 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  11:51