Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sydsimcup 2 2020    Utskriftsdatum  29 juni 2020   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:10   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2020         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            44.02   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            44.17   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            44.62   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            44.92   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            45.32   
Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            49.42   
Ellen Norrthon Persson  2008  Simklubben Sydsim            50.39   
Natali Panovski  2008  Simklubben Sydsim            50.51   
Allis Tjellqvist  2009  Simklubben Sydsim            50.84   
Annie Persson  2008  Simklubben Sydsim            50.84   
11  Meja Nilsson  2008  Simklubben Sydsim            50.91   
12  Stefani Panovski  2009  Simklubben Sydsim            51.23   
13  Svea Rosengren  2009  Simklubben Sydsim            53.00   
14  Marija Godomirov  2008  Simklubben Sydsim            57.62   
15  Lykke Frid  2008  Simklubben Sydsim            58.01   
16  Neira Kulenovic  2009  Simklubben Sydsim            58.36   
17  Asya Ulusoy  2009  Simklubben Sydsim            58.40   
Emilia Jokic  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Meja Jönsson  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            39.81   
Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            45.59   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            49.19   
David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            52.60   
William Olsson  2008  Simklubben Sydsim            53.39   
Alfred Freijs  2008  Simklubben Sydsim            54.38   
Lucas Helski  2008  Simklubben Sydsim            54.56   
Oscar Samberg  2008  Simklubben Sydsim            54.66   
Marco Tosev  2009  Simklubben Sydsim            55.41   
10  Edvin Yngvesson  2008  Simklubben Sydsim            58.25   
11  Jonas Cherchmi  2009  Simklubben Sydsim            58.79   
12  Yonas Hsissi  2009  Simklubben Sydsim            59.58   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim    33.95        1:11.47   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            1:11.75   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:18.42   
Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim    37.91        1:20.10   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:23.04   
Ellen Norrthon Persson  2008  Simklubben Sydsim            1:25.00   
Annie Persson  2008  Simklubben Sydsim    1:27.44        1:27.44   
Stefani Panovski  2009  Simklubben Sydsim            1:28.15   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim    42.17        1:29.96   
10  Meja Nilsson  2008  Simklubben Sydsim    42.66        1:31.90   
11  Natali Panovski  2008  Simklubben Sydsim    1:37.62        1:37.62   
12  Marija Godomirov  2008  Simklubben Sydsim    44.73        1:38.08   
13  Lykke Frid  2008  Simklubben Sydsim            1:39.50   
14  Emilia Jokic  2007  Simklubben Sydsim            1:46.23   
15  Svea Rosengren  2009  Simklubben Sydsim            1:47.34   
16  Asya Ulusoy  2009  Simklubben Sydsim    1:47.50        1:47.50   
17  Neira Kulenovic  2009  Simklubben Sydsim            1:49.02   
18  Allis Tjellqvist  2009  Simklubben Sydsim            1:50.75   
19  Meja Jönsson  2007  Simklubben Sydsim            1:50.93   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim    33.56        1:11.75   
Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            1:24.91   
William Olsson  2008  Simklubben Sydsim    43.03        1:30.18   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim    42.09        1:30.39   
Jonas Cherchmi  2009  Simklubben Sydsim    42.31        1:30.99   
Yonas Hsissi  2009  Simklubben Sydsim    42.18        1:31.87   
David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim    43.51        1:32.28   
Oscar Samberg  2008  Simklubben Sydsim            1:34.90   
Edvin Yngvesson  2008  Simklubben Sydsim            1:37.63   
10  Alfred Freijs  2008  Simklubben Sydsim            1:39.50   
11  Lucas Helski  2008  Simklubben Sydsim            1:41.07   
Marco Tosev  2009  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.91   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            38.21   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            39.92   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            41.12   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            42.77   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            42.81   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            42.95   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            43.00   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            43.74   
10  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            44.23   
11  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            44.94   
12  Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            45.34   
13  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            46.48   
14  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            48.52   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            33.36   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            34.94   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            34.95   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim            35.49   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            35.85   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            35.87   
Liam Bech  2003  Simklubben Sydsim            36.66   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            37.68   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            40.36   
10  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim            41.75   
11  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            46.20   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    30.63        1:03.77   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    31.52        1:05.03   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    31.27        1:05.43   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    32.83        1:06.83   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    32.99        1:07.73   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim    32.34        1:08.19   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    32.57        1:08.61   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:11.82        1:11.82   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    34.41        1:11.90   
10  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    35.02        1:12.67   
11  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim    37.99        1:20.36   
12  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    38.98        1:21.17   
13  Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim    37.19        1:21.81   
14  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim    39.32        1:23.52   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    25.80        54.31   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    26.48        55.17   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    27.37        56.40   
Liam Bech  2003  Simklubben Sydsim    28.00        56.95   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    27.43        57.59   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim    27.78        58.17   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    29.04        1:03.33   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    31.08        1:04.21   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    31.18        1:04.43   
10  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim    31.39        1:06.69   
11  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim    32.01        1:08.95   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim    1:12.22  2:28.84  3:45.08    4:59.37   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    1:13.39  2:31.34  3:49.09    5:05.43   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    1:13.33  2:32.29  3:51.67    5:08.46   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    1:13.53  2:31.52  3:50.50    5:08.86   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    1:14.68  2:33.30  3:52.32    5:12.41   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    1:14.93  2:35.24  3:54.61    5:17.91   
Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim    1:13.22  2:35.32  3:57.57    5:18.54   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    1:26.47  3:46.86      5:21.05   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:17.91  2:41.34  4:04.92    5:25.50   
10  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    1:16.99  2:38.93  4:02.48    5:25.90   
11  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    1:17.95  3:28.54      5:42.21   
12  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim    1:29.95  6:26.08      6:26.08   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:01.31  2:09.84  3:19.78    4:29.10   
Liam Bech  2003  Simklubben Sydsim    1:05.58  2:14.69  3:25.32    4:34.99   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim    1:02.56  2:12.14  3:24.97    4:37.79   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    1:08.08  2:20.76  3:32.43    4:41.57   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    1:07.90  2:23.70  3:40.20    4:52.01   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    1:11.34  2:26.23  3:42.68    4:57.20   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    1:14.59  2:36.50  3:58.31    5:16.23   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    1:11.31  3:17.53      5:23.98   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim    2:46.11  5:33.39      5:33.39   
10  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim    1:13.45  5:51.38      5:51.38   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim DExtra L, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    38.56        1:23.25   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    39.89        1:26.89   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    45.44        1:37.67   
Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim    46.28        1:39.97   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim H Extra L, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    36.54        1:18.37   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    36.49        1:18.62   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim D Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            33.81   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim H Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    29.77        1:01.99   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    30.93        1:04.38   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim H Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Bech  2003  Simklubben Sydsim            25.25   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim D Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            32.93   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim H Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            25.31   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim D Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            34.54   
                     
 
Gren 21, 200m Ryggsim D Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    38.08  1:20.26  2:46.08    2:46.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  29 juni 2020 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:10