Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sydsim Cup Omg 2    Utskriftsdatum  20 maj 2019   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  14:02   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2019         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.73   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            37.78   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            40.99   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            42.19   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            42.88   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            44.89   
Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            44.91   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            45.99   
Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            47.59   
10  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            47.79   
11  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            48.15   
12  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            48.57   
13  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            49.87   
14  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            50.75   
15  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            56.10   
16  Elin Jilsmark  2007  Simklubben Sydsim            1:07.43   
Emilia Jokic  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Aurora Mengjiqi  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
Marija Godomirov  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            34.95   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            36.03   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            36.72   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            40.44   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            40.53   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            44.18   
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            46.23   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            46.36   
Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            46.36   
10  Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            46.69   
11  Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            47.19   
12  Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            49.49   
13  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            50.94   
14  André Sité  2006  Simklubben Sydsim            56.74   
15  Edvin Yngvesson  2008  Simklubben Sydsim            1:02.66   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            DSQ   
Yonas Hsissi  2009  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:03.40   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            1:04.37   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            1:09.27   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            1:12.02   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:12.18   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            1:12.24   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            1:12.57   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:13.93   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            1:14.71   
10  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            1:17.96   
11  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            1:19.84   
12  Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            1:20.70   
13  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            1:23.45   
14  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            1:24.40   
15  Aurora Mengjiqi  2006  Simklubben Sydsim            1:27.70   
16  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            1:28.47   
17  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            1:28.61   
18  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            1:34.51   
19  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            1:39.27   
20  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:39.57   
21  Marija Godomirov  2008  Simklubben Sydsim            2:02.82   
22  Elin Jilsmark  2007  Simklubben Sydsim            2:10.07   
Emilia Jokic  2007  Simklubben Sydsim            DNS   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            55.66   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            57.48   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:03.11   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:05.68   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            1:06.48   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:06.52   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            1:07.24   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            1:09.59   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            1:14.62   
10  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            1:15.23   
11  Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            1:16.35   
12  Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            1:20.09   
13  Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            1:22.66   
14  Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            1:27.22   
15  André Sité  2006  Simklubben Sydsim            1:41.12   
16  Edvin Yngvesson  2008  Simklubben Sydsim            1:58.22   
17  Yonas Hsissi  2009  Simklubben Sydsim            2:07.37   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    1:15.28        2:46.23   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim    1:29.58        3:12.95   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim    1:44.07        3:23.07   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            3:31.74   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim    1:50.61        3:42.67   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim    1:53.39        3:45.97   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim    3:51.00        3:51.00   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim    1:56.51        3:54.47   
Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim    1:57.41        3:57.08   
Aurora Mengjiqi  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim    3:36.49        3:36.49   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim    1:51.76        3:46.46   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    1:11.81  2:28.05  3:44.64    5:00.96   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:13.52  2:33.04  3:53.58    5:12.80   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    1:16.96  4:05.56  5:28.93    5:28.93   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    1:15.25  2:40.92  4:07.13    5:36.36   
Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim    1:29.79  6:31.72      6:31.72   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:04.11  2:12.45  3:20.69    4:27.71   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    1:11.68  2:28.63  3:45.40    5:00.09   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    1:11.74  2:30.98  3:51.02    5:06.67   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    1:12.19  2:32.35  3:54.73    5:18.12   
Fayzan Alam  2005  Simklubben Sydsim            6:05.09   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim    1:26.41  3:07.99  6:27.14    6:27.14   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 9, Extralopp Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            31.15   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            33.91   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            36.33   
                     
 
Gren 10, Extralopp Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            35.37   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            37.38   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    1:12.86        2:32.97   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:20.64        2:44.32   
Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            35.16  EXTRA 
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            27.69   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            35.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 maj 2019 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  14:02